Kalkulačka přídavky na dítě – výpočet příspěvek na děti

Online kalkulačka přídavky na dítě vám pomůže spočítat, jestli vy a vaše rodina splňujete podmínky získání nároku na příspěvek na dítě. Pro výpočet s pomocí této kalkulačky bude potřebovat zadat vaše příjmy, a dále pak informací o tom, kolik členů má vaše rodina. Další informace, které by vás mohli zajímat, najdete zde: přídavky na děti. K vyřízení žádosti si přímo na tomto webu můžete stáhnout online formulář: Formulář: Žádost o přídavek na dítě.

Kalkulačka příspěvek na dítě 2024

V roce 2024 platí stejné podmínky pro nárok na dětské přídavky, jako v minulém roce.

Na přídavky je nárok, pokud je příjem v rodině, do 3,4 násobku životního minima.

Výše příspěvku na dítě, je v roce 2024 stejná – podle věku dítěte je to 1 330 Kč až 1 580 Kč.

Kalkulačka: Kdo má nárok na přídavky na děti 2024

Výpočet příspěvek na dítě 2014

Kalkulačka přídavky na děti 2014
Děti do 6 roků
Děti 6 - 15 roků roků
Děti do 26 roků
Dospělé osoby
(ve spol. domácnosti)
Průměrný měsíční příjem v Kč

Zadávejte průměrný měsíční příjem celé domácnosti za předchozí kalendářní rok. Jako příjem se počítá mzda ze zaměstnání nebo příjmy z podnikání. Dále také nemocenská, rodičovský příspěvek, mateřská, podpora v nezaměstnanosti nebo třeba výživné (a další příjmy). Jako příjem se naopak nepočítá příspěvek na bydlení, porodné, dávky hmotné nouze, příspěvek na péči aj.
Výpočet

Jak se počítá příspěvek na dítě

Pro správný výpočet do kalkulačky uveďte informace o všech osobách ve vaší domácnosti – počet dospělých osob a počet dětí a jejich věk.

Další důležitou položkou jsou pak informace o příjmu. Ten se uvádí jako průměrný měsíční příjem za předchozí kalendářní rok. Potvrzení o příjmech se předkládá vždy na začátku nového školního roku (září/říjen). A dokládají se příjmy za předchozí rok. Takže v září 2014 byste měli dokládat příjmy za celý rok 2013.

Dokládají se celkové příjmy všech osob ve společné domácnosti (všech členů rodiny) – příjmy jako je výplata ze zaměstnání, z podnikání, podpora pro nezaměstnané, nemocenská, mateřská, rodičovská a další podobné příjmy. Pokud si některé ze zletilých/nezletilých dětí přivydělává na nějaké brigádě (třeba během letních prázdnin), je nutné tyto příjmy také zahrnout.

Kolik jsou přídavky pro děti

Základní sazba příspěvku na dítě je následující:

 • Dítě do 6 let = 500 Kč
 • Dítě 6 – 15 let = 610 Kč
 • Dítě 15 – 26 let = 700 Kč

Příklad výpočtu u rodiny se 2 dětmi

Novákovi mají dvě děti. Mladší dítě má 4 roky a chodí do školky, starší dítě má 13 roků a chodí na základní školu. Pan Novák je zaměstnaný a jeho průměrná čistá měsíční mzda v předchozím roce byla 15 tisíc korun. Paní Nováková také pracuje, jen na částečný úvazek, a její průměrná čistá měsíční mzda v předchozím roce byla 6 tisíc korun měsíčně. Jejich nárok na přídavky na děti by tedy vypadal takto:

 • Celkové životní minimum rodiny je 9850 Kč (3140 + 2830 + 1740 + 2140)
 • 2,4 násobek životního minima je tedy 23640 Kč
 • Průměrný čistý měsíční příjem je 21000 Kč
 • Novákovi tedy mají nárok na přídavky na děti
 • Celkem budou dostávat 1100 Kč měsíčně

Příklad výpočtu u matky samoživitelky s 1 dětem

Paní Dvořáková je samoživitelka (je rozvedená) a stará se o své 1 dítě. To má 16 roků a navštěvuje střední školu. Paní Dvořáková dostává na dítě výživné ve výši 4500 Kč měsíčně. Pracuje jako prodavačka s platem 11 000 Kč čistého měsíčně. Její nárok na příspěvek na dítě by tedy vypadal takto:

 • Celkové životní minimum této domácnosti je 5590 Kč (3140 + 2450)
 • 2,4 násobek životního minima je 13 416 Kč
 • Průměrný měsíční příjem domácnosti je 15 500 Kč (mzda + výživné)
 • Paní Dvořáková tedy nemá nárok na příspěvek na dítě, protože celkové měsíční příjmy jsou vyšší než 2,4 násobek životního minima.

Žádost o přídavky na dítě a formuláře

K získání dávek na dítě se stačí obrátit na Úřad práce (na pobočku v místě trvalého bydliště). K vyřízené této sociální dávky se předkládají především tyto formuláře:

Kromě nich budete dále potřebovat osobní doklady  – vaše i všech dalších osob. U dětí, které již mají občanský průkaz, se předkládá ten, u mladších pak rodný list.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Ověřené SMS půjčky bez registru ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka dnes od soukromé osoby. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Kalkulačka přídavky na dítě – výpočet příspěvek na děti

Diskuse: 35
 • Custom avatar Mirka

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda se posuzuje jako příjem půjčka a peníze ze stavebního spoření?
  Děkuji

 • LUCIE

  dOBRÝ DEN, POTŘEBOVALA BYCH VĚDĚT NA CO VŠECHNO MÁM NROK,JAKO MATKA SAMOŽIVITELKA S 5 DĚTMA VE VĚKU 6 AŽ 12 LET.MOMENTÁLNĚ POBÍRÁM PODPORU V EZAMĚSTNANOSTI V ČÁSTCE 8500KČ.BYDLÍM V RODINÉM DOMĚ.DĚKUJI A OTEC PŘSPÍVÁ NA VÝŽIVNÉ DĚTÍ ČÁSKOU 3000KČ MĚSÍČNĚ,NBOT JE TÉŽ V EVIDENI ÚP.DĚKUJI

 • Custom avatar Marie

  Dobrý den, v září minulého roku vnuk odešel z domova od matky která ho vyhodila.Protože vnuk studuje bydlí přes týden na inrernátu na so ne většinou jezdí ke mně babičce z Brna do Prahy. Otec platí výživné 2500 pravidelně matka více méně nepravidelně 1500.Internát stojí 1300,školné 700,stravné cca 2000 měsíčně a k tomu jízdné Brno Praha a zpět.Toto vše financuji a ráda bych se zeptala jak postupovat dále např.vnuk vůbec nepobírá přídavek na dítě.Děkuji za odpověď Marie

 • Custom avatar Hana

  Dobry den. Jsem samozivitelka a cekam na dite. Nepracuji. Mam trvaly pobyt v CR. Jaky mam narok na prispevky a pridavky na dite? Predem dekuji moc! Mejte se krasne

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...