Hmotná nouze – doplatek na bydlení 2024

Doplatek na bydlení je jednou ze dvou hlavních dávek poskytovaných v případě hmotné nouze. Tou druhou je příspěvek na živobytí. Nárok na doplatek na bydlení vzniká pouze ve specifických případech. Obvykle žadatel nejprve dostává klasický příspěvek na bydlení. Pokud je ve hmotné nouzi, má nárok především na příspěvek na živobytí. Doplatek na bydlení se přiznává až ve chvíli, kdy ani s těmito dvěma dávkami nezůstává po zaplacení nákladů na bydlení alespoň částka živobytí.

POZOR: doplatek na bydlení je jiná dávka než příspěvek na bydlení. Na příspěvek na bydlení má nárok mnohem širší skupina žadatelů. Doplatek na bydlení je určený pouze pro případy hmotné nouze.

Příspěvek na bydlení –  změny 2024

Od začátku roku 2024, platí novela zákona o státní sociální podpoře, která výrazněji mění podmínky pro sociální dávky a dávky hmotné nouze. Změn je hned několik:

  • Od 1. 1. 2024 platí nové normativní náklady na bydlení
  • Úřad práce bude mít možnost zjišťovat si informace o příjmech (od banky, od zaměstnavatele, apod.)
  • Úřad práce bude mít možnost zjišťovat si informace o nákladech na bydlení (přímo od dodavatele plynu, elektřiny, apod.)

Všechny změny ve výsledku mohou mít vliv na výpočet příspěvku na bydlení:

Kdo má nárok na doplatek na bydlení

Hlavním cílem sociální dávky doplatek na bydlení je umožnit uhradit odůvodněné náklady na bydlení tak, aby jednotlivci nebo rodině (resp. skupině společně posuzovaných osob), zůstala k dispozici alespoň částka na živobytí.

Pokud tedy po zaplacení všech odůvodněných nákladů na bydlení (co se sem započítává, viz dále), nezůstane částka na živobytí (co je to částka živobytí viz dále), a to i přes to, že již byl přiznán příspěvek na bydlení a příspěvek na živobytí, pak se vyplácí ještě doplatek na bydlení.

Základní podmínky tedy jsou:

  • Žadatel pobírá příspěvek na bydlení
  • Žadatel pobírá příspěvek na živobytí
  • Žadatel je osoba ve hmotné nouzi
  • Žadatel je nájemce nebo vlastník bytu

Druhý případ, kdy vzniká nárok na doplatek na bydlení, jsou situace, kdy žadatel nemá nárok na klasický příspěvek na bydlení. Jedná se o případy, kdy žadatel není vlastníkem nebo nájemcem bytu nebo domu. Ve specifických případech může být nárok na doplatek na bydlení uznán i bez splnění této podmínky.

Třetí případ je situace, kdy žadatel nesplňuje nároky na příspěvek na živobytí. Pokud příjem sice přesáhl částku živobytí, ale současně ne více než o 30%, pak může být přiznán nárok na doplatek na bydlení i bez toho, že by byl schválen příspěvek na živobytí.

Co je to částka živobytí

Částka živobytí je stanovena zákonem o pomoci ve hmotné nouzi. Zjednodušeně se dá říci, že u nezaopatřených dětí odpovídá částka živobytí jejich životnímu minimu. U dospělých osob ,pak částka živobytí, odpovídá existenčnímu minimum jednotlivce.

V případě, že jsou splněny všechny zákonné podmínky, může být částka živobytí u dospělé osoby zvýšena z úrovně existenční minimum (což je aktuálně 3130 Kč) až na úroveň životní minimum jednotlivce (což je aktuálně 4860 Kč). Typicky se jedná o případy, kdy si osoba ve hmotné nouzi snaží všemi dostupnými prostředky zvýšit svůj příjem (evidence na úřadu práce, prodej majetku, uplatnění všech nároků a pohledávek).

Částka živobytí pak může být dále zvýšena v případech, kdy ošetřující lékař nařídí nutnost dietního stravování. Toto se týká jak dospělé osoby, tak i nezaopatřeného dítěte. V obou případech se částka živobytí navyšuje o příslušné sumy podle typu diety.

Jak se posuzují příjmy

Pro účely nároku na dávky hmotné nouze – tedy nejenom pro doplatek na bydlení, ale i pro příspěvek na živobytí se jednotlivé příjmy posuzují takto:

  • Příjmy ze zaměstnání  nebo důchod (a podobné) = započítá se 70%
  • Podpora v nezaměstnanosti (nebo při rekvalifikaci) = započítá se 80%
  • Nemocenská, náhrady mzdy při nemoci, jiné nemocenské dávky = započítá se 80%
  • Rodičovský příspěvek, přídavky na dítě, další sociální dávky = započítá se 100%
  • Důchody = započítá se 100%
  • Ostatní příjmy = započítá se 100%

Výsledkem toho, je pak součet všech příjmů, všech společně posuzovaných osob. Pro posouzení nároku na doplatek na bydlení se tedy počítají nižší příjmy, než mohou být ty skutečné. Důvodem je snaha zohlednit to, jestli se jedná o aktivní příjem (žadatel se aktivně snaží zvýšit svůj příjem = pak má ve výsledku nárok na vyšší podporu), nebo jestli se jedná jen o pasivní příjem (jiné dávky a podpora).

Jako příjem se nezapočítává přídavek na bydlení nebo příspěvek na živobytí popř. i některé další příjmy (např. odměna za darování krve apod. – viz přesný výčet v zákon o životním a existenčním minimu).

Odůvodněné náklady na bydlení

Mezi odůvodněné náklady na bydlení se započítávají především následující položky:

  • Nájemné nebo podobné platby u bytů v osobním nebo družstevním vlastnictví
  • Náklady za vytápění bytu/domu (platba za dálkové vytápění, platba za paliva)
  • Náklady na nezbytnou spotřebu energií (voda, elektřina, plyn (*))

Přesný výčet, co vše může být zahrnuto mezi odůvodněné náklady na bydlení, viz paragraf 36 – zákon o hmotné nouzi.

(*) v oprávněných případech nemusí být uznány celkové zaplacené náklady za energie, ale pouze ty které jsou považovány za nezbytně nutné (např. pokud by osoba ve hmotné nouzi platila za vytápění bazénu na zahradě, tyto náklady uznány nebudou)

Výplata doplatku na bydlení

Podobně jako u přídavků na bydlení, i u doplatku platí, že může být vyplácen jen po omezenou dobu. To znamená, že i když osoba splňuje podmínky na doplatek na bydlení trvale, bude jí vyplácen maximálně po dobu 84 měsíců v průběhu 10 roků (výjimkou jsou osoby nad 70 roků, nebo další zvláštní případy).

V případě nároku, se doplatek na bydlení vyplácí pravidelně každý měsíc.

Jak si požádat o doplatek na bydlení

O doplatek na bydlení je možné žádat na příslušné pobočce Úřadu práce. Vzhledem k tomu, že v běžných případech by měl žadatel nejprve získat nárok na příspěvek na bydlení a příspěvek na živobytí, o doplatek na bydlení se žádá až následně.

Žádost se podává prostřednictvím tohoto formuláře:  Formulář: Žádost o doplatek na bydlení. Kromě toho může být potřeba doložit i další dokumenty jako:

S tím, co a jak v případě doplatku na bydlení vyplnit, vám nejlépe poradí přímo na Úřadu práce. Pokud máte nějaký dotaz, nebo si nevíte rady, zkuste napsat svou otázku do diskuse pod tímto článkem a my se vám pokusíme poradit.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka do 30000 Kč. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky na směnku ihned k vyplacení. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Hmotná nouze – doplatek na bydlení 2024

Diskuse: 227
  • Pavel Novotný

    Ještě bych rád doplnil, že jsem bývalý horník a žiji sám, jako jediná osoba v domácnosti.

  • Custom avatar Jana

    Dobrý den, v dubnu mi bude vyplacena poslední dávka rodičovského příspěvku, koncem května se mi má narodit miminko, nárok na PPM nemám, nový rodičovský příspěvek mi bude vyplacen až v červnu. Tudíž v květnu mi klesne příjem o 7 tis, budu pobírat pouze příspěvek na bydlení a výživné od otce dvou starších dětí, tato částka mi nepokryje ani nájem a elektřinu. Mám nárok si v měsíci květnu žádat o dávku hmotné nouze? Sociální pracovnice mi oznámila, že musím mít výživné na děti stanoveno soudně, pouhá domluva s otcem prý nestačí. Otec očekávaného miminka s námi nežije a nijak mi finančně nepřispívá. Děkuji za odpověď

  • Custom avatar jirka

    dobry den potreboval bych poradit v lednu 19.1 2015 sem prihlasil svoji pritelkini do najemni smlouvi a zadali sme spolu o hmotnou nouzi prispevek na zivobiti ale pritelkine dostala v lednu 8 .1 2015 nemocenskou davku 8570 kc a 19 .1 2015 dalsi davku 8540 kc zpetne za prosinec ale urad prace nam zapocital za leden 17110 kc tak nam prislo odejmuti prispevek na zivobyti za leden a unor ze sme presahli davku muzou zapocitavat toho 8.1 2015 kdyz ume jeste nebydlela pritelkine kdyz sem ji nahlasil ze ume zije od 19 .1 2015 dekuji

  • Jakub Oláh

    Dobrý den, rodiče by rádi požádali o příplatek na živobytí. Bydlí v pronajatém bytě od soukromníka a jedná se o poplatky elekřiny a plynu. Co je třeba konkrétné prosím doložit v případě, kdy hodiny jsou na majitele bytu a ne na nájemníka? Stačí rozpis služeb?
    díky za pomoc a zprávu.

  • Custom avatar Denisa Keslerová

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat. Jsem vedena na Úřadu práce. Jak je to když bych otěhotněla? Nárok na mateřskou bych neměla ale jak je to s rodičovskou? Byla by automaticky na 4 roky nebo by se dalo vybrat? Případně ještě jestli by mohl žádat o mateřskou přítel? Někde jsem slyšela, že je to možné. A když nedostávám již podporu tak do porodného se počítá pouze plat otce? Tímpádem bychom měli nárok na porodné když jeho plat nepřesahuje 18500,- ?
    Děkuji mockrát za odpověď
    Denisa Keslerová

  • Dagmar.D.

    Krásný den přeji.Jsem vedena na UP, pobírám hmotnou nouzy,UP mi ještě vyplácí podporu ve výši 3200kč.Mám manžela který je 2roky v pracovní neschopnosti,2děti věk 12,15let starší studuje prvním rokem střední školu.Když sem šla na uřad žádat hmotnou nouzy přiznaly mi něakou dávku,že naše minimu je 10250kč.Tod vše. Každý měsíc beru 6970kč HN.Přídavek na děti mám 1310kč.Po zaplacení nákladu na bydlení naám zustává 4000 kč na živobytí .Z toho platíme dětem stravné ve školách,jízdné atd.takže žijem 2000kč měsíčně.Budu si v květnu žádat o příspěvěk na bydlení.Chtěla bych se zeptat kdy si mužu zažáda o doplatek na bydlení,
    Děkuji

  • Martina

    Dobrý den, chci se zeptat, bydlím v bytě, který patří mým rodičům a jdu žádat o příspěvěk na bydlení. Mají zde jako já trvalé bydliště, ale nebydlí tady. Na sociálce mi řekli, že stačí, když sepíšou čestné prohlášení, že zde nebydlí, ale vůbec nevíme jak toto prohlášení má vypadat a jak to má být napsané. Můžu poprosit o radu jak jej sepsat? Děkuji.

  • Custom avatar LENKA

    dobry den prosim vas mam k vam dotaz chtěla bych se zeptat bydlim v pronajmu k de platim najene 8230 kč plus 1500 kč eletriku tak ze dohromady zaplatim 9730 kč dostavam hmotnou nozi 5970 kč pris. na bydleni 5458 kč a dop .na bydleni2325 kč když to sečtu tak mi pro dva lidi zbyde na celi mesic jen4023 kč tak jsem se chtěla zeptat jesti je nejaky zákon na to ze mam vysi zalohy na otop tak mi muzou snížit dop.na bydleni při mam si dat menci zalohy na otop mam3400 kč a vodu mam 1000 kč dekuji za vasi odpoved

  • Custom avatar Petra

    Dobrý den
    Opustil nás přítel zůstala jsem sama z dvěma dětmi 3 a 6 let . Alimenty nedostávám ale mám podané trestní oznámení .Byla jsem si požádat na ÚP o příspěvek ve hmotné nouzi trvá to již měsíc pořád nemám všechny papíry pohromadě pokaždé mě pošlou pro něco jiného což dobře beru ale teď mě poslaly na bytové družstvo pro nějaké výměry bytu tam my řekly že mi je nemůžou dát že je můžou dát jen nájemci bytu ten je ovšem mimo město ale bylo my řečeno že to by potřebovat neměly protože nic bytovému družstvu neplatím že platím nájemci bytu tak bych byla vděčná o radu jak to tedy je.
    V mém městě je velice nepříjemná paní která vyřizuje tyto dávky nevím proč se jí nelíbím ale je to očividné ještě tam nemám všechny papíry a dá se říct že jsem tam měla jen polovinu a už mi ta paní byla doma na kontrole nemělo by se na kontrolu chodit až po úplném podání?Ale hlavně jsem se chtěla zeptat protože jsem velice nesvá při návštěvě našeho ÚP jestli mohu jít žádat do jiného města.
    Byt ve kterém jsme je velice nákladný a dělám co můžu abych pro nás našla něco menšího levnějšího mám požádané o byt ve dvou městech a mám možnost bytu jenže bych se za měsíc musela stěhovat a jelikož mi nic nepřiznaly nemám ještě finance je možné požádat o pomoc nějaký příspěvek který nemusí být žádán 3 měsíce pozpátku? Moooooc děkuji za odpověd moc mi pomůže.

  • Custom avatar Šárka

    Dobrý den,
    rozhodla jsem se odejít od manžela, nechci to však zatím řešit rozvodem. Chci se odstěhovat do pronájmu.
    Chtěla bych si zažádat o příspěvek na bydlení. Mám na něj nárok, když jsem zatím vdaná? Nebude se manžel počítat do společných příjmů? V bytě budu žít sama, napsán bude pouze na mé jméno.
    Moc děkuji za odpověd.

  • Custom avatar Jana

    Dobry den, maminka prestoze se snazi si najit praci je vzhledem ke svemu veku dlouhodobe nezamestnana. Bydli se sestrou(13) v pronajatem byte. Davky na zivobyti pobira ve vysi 5280kc. Doplatek na bydleni je zasilan v plne vysi najmu na ucet majitele bytu. Maminku by zajimalo co bude delat po uplynuti 84 mesicu proplaceni doplatku na bydleni. Zda by pro ni existovalo nejake reseni ze strany statu nebo zda bude muset na ulici. Praci hleda vic jak 10 let takze se neda pocitat s tim ze nejakou ktera by ji uzivila si behem nasledujicich 3 let najde. Predem dekuji za odpoved.

  • Custom avatar lenka

    Dobrý den potřebuji radu jsem sama s 9letou dcerou ,alimenty mám2500 a ted jsem na nemocenské kde mám cca6000,platím za byt 9300, mám mám narok na nějaké příspěvky ,a jak mám zaplatin nájem když na něho nemám mám si zajid pro příspěvek na doplatek na bydlení at mužu nájem zaplatit,nebo mi to dají až po zaplacení najmu v tom případě si budu muset někde půjčit,a příspěvek mi byl schválen 50kč na příspěvek na bydlení děkuji moc za odpověd

  • Custom avatar lenka

    a ještě jsem zapoměla že mám trvalý pobyt v bytě ja a dcera

  • Custom avatar Lucie

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na bydlení když trvalé bydliště mám na obci a v bytě nejsem oprávněna mít trvalý pobyt. Výplatu mám +- 10 000 a nájem platím 8300,- a na živobytí mi nezůstává moc peněz. Co můžu dělat??

  • Custom avatar Romana

    Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat. Mám uzavřenou nájemní smlouvu od 1.4.2015 a chtěla jsem se zeptat, jestli na sociálce budou řešit, že jsem si až trvalé bydliště udělala v 6 měsíci. A chtěla bych se zeptat na co mám nárok, jako samoživitelka. Jinak do 6 měsíce pobírám podporu v nezaměstnanosti. Děkuji za odpověď. Jinak jsem těhotná a v říjnu rodím tak na co budu mít nárok po po porodu

  • Custom avatar Martin

    Dobrý den.
    2 roky mi byla vyplácena hmotná nouze na základě nájemní smlouvy, ale bez trvalého bydliště. Na začátku prázdnin konečně nastupuji do práce a stěhuji se do lepšího. V červnu mi nebyl přiznán doplatek na bydlení, dokud nedoložím rozpis nákladů na bydlení od pana majitele. Ve smlouvě stojí „Nájemné za užívání předmětu nájmu bylo stanoveno dohodou stran a činí 4.600,- Kč (slovy: čtyři tisíce šetset korun českých) měsíčně Kč a zahrnuje poplatky na elektřinu, plyn, vodné, stočné, komunální odpad, připojení k internetu-wifi.“ Jedná se mi o to, abych zpětně za ty dva roky nemusel zaplatit za užívání internetu, které je v onom červnovém rozpisu nákladů částka 500 Kč měsíčně, což hm. nouze neplatí, přestože při žádání o hm. nouzi s touto celkovou částkou bez rozepsání jednotlivých položek a smlouvou obsahující citovaný text (vč. části o zahrnutí internetu) problém nebyl. Děkuji Vám za odpověď.
    Přeji hezký den.

  • Custom avatar Vaše jméno

    Dobrej jelykos jsi tet hledam pronajem bytu,potrebovala bych vedet,jaky typ smlouvy by mel byt umoznit,aby mi to hm.bud to primo hradila nebo aspon proplacela v davce na bydleni?Zaslechla jsem ze hradi primo jen ubyt.s podnajemni smlouvou.nebo s najemni ale musi byt i trvale hlasen najemce.ale pokud majtel nepovoli trvaly pobyt.?Tak jak mam postupovat dale.jsem pouze na MD.,zivob.mi doplaci min.castkou .,. Cca 9500 mam na celej mesic bez uhrazeni nakladu na byt.muzete mi nekdo poradit?dekuji

  • Custom avatar Petr

    Dobrý den chtěl bych se zeptat byl jsem vyhozen s uřadu práce a bylo mi řečeno že přijdu o 3410 kč. zajímalo by mne zda mám nárok na nějaky doplatek na bydlení platím byt i inkaso a jsem nájemcem. příští měsíc mi pošlou příspěvek na bydlení ale jen ten takže nezaplatím ani nájem muže te mi poradit co dělat díky za odpověd

  • Custom avatar Dana Mušková

    Dobrý den, prosím o odpoděď na dotazy.- Moje dcera je samoživitelka. Její příjem je cca 9 500 ,- Kč. Bydlí na základě podnájemní smlouvy s trvalým bydlištěm v garsonce spolu se svou 9 letou dcerou. Za podnájem platí včetně energií 6 700,-. Nemá žádný majetek, po zaplacení vybavení garsonky ani žádnné úspory . Dle vašich výše uvedených odpovědí nemá nárok na příspěvky na bydlení. Na živobytí jim zbývá po odečtení nákladů na bydlení 2800,- tj cca 93 Kč na den. Mají prosím nárok na příspěvky na živobytí a doplatek na bydlení – popř. na nějaké jiné dávky? Mnohokrát děkuji za odpověď. D.z.B.

  • Custom avatar Blanka

    Dobrý den.

    Chtěla bych se prosím zeptat jak je to s dědictvím a dávkami hmotné nouze.
    Umřel mi tatínek.S maminkou měli byt v osobním vlastnictví.Po jeho smrti jsme se společně se sestrou vzdali nároku na dědictví ve prospěch maminky.Stalo se tak začátkem letošního roku.Koncem září mi bylo na pracovním úřadě, sociálním zabezpečení sděleno že jsem tímto zpusobem okradla stát.Na základě toho mi bylo sděleno že mi budou zkráceny dávky nebo že dokonce budu muset nějaké peníze vracet. Bylo mi řečeno že mě má máma vyplatit. Zeptala sem se jestli ji tedy mám nechat v 80 letech vystěhovat na ulici a chtít po ní svou část dědictví. Reakce přikrčená ramena souhlas s tím že to není morálně správné ale v podstatě že ano. Je prosím možnost jak se proti tomuhle bránit. Nechce se mi věřit že by nějaký zákon tohle podporoval.
    Děkuji za informace a vaší odpověď.

  • Zorka

    Dobrý den, pobírám příspěvek na bydlení. Do společně posuzovaných osob je započítán i syn, který je dlouhodobě v zahraničí a poté bude už bydlet jinde. Na úřadě mi řekli, že nyní ho nemohou vyřadit ze společně posuzovaných osob. Je to tak správně?

    Děkuji za radu…

  • Custom avatar Michaela

    Dobrý den paní Králová..
    Dne 30.9 jsem si podala žádost na obě dávky hmotné nouze. Dnes je 23.11 ja stále nedostala žádné peníze. Dnes jsem byla na úřadě a paní mi oznámila ze do 60 ti dní musím dostat dávky které mi náleží za září. Tak jsem se chtela zeptat jak dlouho mají úřady čas na to aby vám vyplatili dávky pozpátku? Není snad normální abych čekala na peníze za daný měsíc vždy 60 dní. Teda aspoň nikoho komu by se tohle stalo opravdu neznám. Děkuji moc za odpověď.

  • Custom avatar Pavla

    Dobrý den,

    mám dotaz. Pomáhám kamarádovi s oddlužením. V současné době byl podán návrh na soud a z jeho platu se zabavuje jedna třetina nezabavitelné částky. Jde o to, že mu zbylo 10 500,-, nájem v minibytečku platí včetně energií 6700 a alimenty na 2 děti jsou 4500,- Celkem jsou jeho nutné výdaje o 700,- více, než má k dispozici a na jídlo už mu nezbývá nic. Má nárok na nějakou dávku? Pracuje na HPP a lokalita jsou Pardubice.

    Děkuji za info, hezký den

  • Custom avatar Saša

    Dobrý den, jsem povinna dokládat v prosinci podruhé na základě výzvy údaje 9/2015 a 10/2015 (nájem, platby čezu, výpisy z účtu), když jsem je včas a řádně již doložila? Děkuji

  • dana

    dobrý den chtěla jsem se zeptat byla mi přiznaná hn a doplatek na bydlení čili dohromady 7956 kč nájem platím 9347 ze vším a životní minimum mi vyšlo že bych měla mít 11990 kč jsme 5 člená rodina 2 dospěli 3 děti důchod 6900 alimenti 1500 kč a podpora 3777 kč chtěla jsem se jenom zeptat jestli mi to bylo dobře vypočítano mockrát děkuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...
  • Zbyněk Hlavatý: Dobrý den, od 1 října jsem bez práce a bez možnosti čerpat podporu v nezaměstn...
  • Otakar: Dobrý den, pobiram důchod 7500,- , ubytovna mně stoji 7000, -. Chci se zeptat jes...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Důchody by se měly vyplácet v sudé dny mezi 6. a 14. dnem v měsíci, změna by m...