Formulář: Žádost o podporu v nezaměstnanosti

Formulář: Žádost o podporu v nezaměstnanosti

Formuláře MPSV - Formulář: Žádost o podporu v nezaměstnanosti, online i ke stažení. Připravte se, než vyrazíte na úřad práce.

Nárok na získání podpory v nezaměstnanosti, má každý zaměstnanec, který přišel o práci a splňuje základní podmínky pro přiznání dávek pro nezaměstnané. Podrobné informace o tom, jaké jsou podmínky pro získání podpory v nezaměstnanosti, najdete zde: podpora v nezaměstnanosti 2014. Sami si také můžete spočítat, jak vysoká by byla vaše podpora, pokud byste přišli o práci, pomůže vám s tím online kalkulačka podpora v nezaměstnanosti.

Formulář podpora v nezaměstnanosti

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o podporu v nezaměstnanosti
Verze formuláře 14 01 01 804
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 480 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: žádost o podporu v nezaměstnanosti

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory v nezaměstnanosti, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o podporu v nezaměstnanosti ale i o další sociální dávky a přídavky (například o příspěvek na bydlení nebo přídavky na dítě).

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné informace

  • Podpora v nezaměstnanosti se vyřizuje na pobočkách Úřadu práce
  • Podpora se vyplácí 5 měsíců (do 50 roků), 8 měsíců (50 – 55 roků) a 11 měsíců (nad 55 roků)
  • První 2 měsíce je nárok na 60% z platu, další 2 měsíce je to 50% a zbytek doby pak 45%
  • Maximální podpora v nezaměstnanosti je 14 281 Kč, resp. při rekvalifikaci můžete maximálně dostat 16 004 Kč)
  • Pokud je zaměstnání ukončeno výpovědí bez vážného důvodu nebo dohodou, výše podpory se snižuje na 45% po celou dobu
  • Pokud je podána výpověď z důvodu hrubého porušení pracovní kázně, nárok na podporu nevzniká vůbec
  • Základní podmínkou je mít odpracováno nejméně 12 měsíců za poslední 3 roky (resp. splňovat tuto podmínku s pomocí tzv. náhradní doby)

Další užitečné odkazy:

Chcete-li se dozvědět více informací o tom, jak vyřídit podporu v nezaměstnanosti, podívejte se na souhrnné informace v článku Podpora v nezaměstnanosti 2014. Pokud máte nějaké otázky, nebo vám není něco jasné, neváhejte a zeptejte se v diskusi pod článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Konsolidace bez poplatků. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Rychlá SMS půjčka Ferratum. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Diskuze

Pokud máte nějaký dotaz nebo potřebujete poradit - přepněte se do klasické verze webu. Na mobilní verzi se diskuse nezobrazuje.

Další užitečné informace

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.