Formulář: Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc

Formulář: Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc

Formuláře MPSV - Formulář: Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc, online i ke stažení. Připravte se, než vyrazíte na úřad práce.

Formulář žádost o mimořádnou okamžitou pomoc slouží k podání žádosti o tuto dávku hmotné nouze. Na mimořádnou okamžitou pomoc může vznikat nárok z různých důvodů. Může se jednat o situaci, kdy se žadatel (jednotlivec nebo i rodina) ocitne úplně bez prostředků (třeba z důvodu živelné pohromy jako je povodeň), nebo když hrozí vážná újma na zdraví, nebo se jedná o jinou nestandardní situaci, která není pokryta jinými dávkami ve hmotné nouzi.

Případy, kdy je možné žádat o mimořádnou okamžitou pomoc:

  • Když hrozí vážná újma na zdraví (újma by nastala v případě neposkytnutí této pomoci)
  • Když došlo k mimořádné vážné situaci (živelná pohroma nebo katastrofa jako např. povodeň)
  • Když se jedná o mimořádný jednorázový výdaj (ztráta dokladů apod.)
  • Když se jedná o nezbytné odůvodnitelné náklady (například náklady na vzdělání)
  • Když se jedná o ohrožení osoby sociálním vyloučením (v případě neposkytnutí této pomoci)

Více informací o nároku na mimořádnou okamžitou pomoc, k čemu je tato sociální dávky určena, a jaké musí být splněny podmínky, se dozvíte v tomto souhrnu: Hmotná nouze – mimořádná okamžitá pomoc.

Formulář žádost o mimořádnou okamžitou pomoc

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc
Verze formuláře 14 01 01 511
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 874 kB
Počet stran 4
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: žádost o mimořádnou okamžitou pomoc

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory od státu na mimořádnou okamžitou pomoc, musíte navštívit úřad práce. Obracejte se úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky hmotné nouze ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

V případě, že nevíte, zda splňujete podmínky nároku pro přiznání mimořádné okamžité pomoci, nebo potřebujete poradit i s něčím jiným z oblasti sociálních dávek, pak se neváhejte zeptat. Napište svůj dotaz do diskuse na tomto webu a my se vám pokusíme odpovědět v co nejkratší době.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky do 50 000 KČ bez příjmu na ruku ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Okamžitá půjčka 5000 Kč ihned. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Diskuze

Pokud máte nějaký dotaz nebo potřebujete poradit - přepněte se do klasické verze webu. Na mobilní verzi se diskuse nezobrazuje.

Další užitečné informace

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.