Formulář: Prohlášení osob bez příjmu pro nárok na dávky

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář prohlášení osob, které nemají příjmy, se používá jako příloha při žádosti o některé sociální dávky. Jedná se především o ty dávky, u kterých při posuzování nároku hraje roli výše příjmu za předchozí období (měsíc, čtvrtletí nebo rok). Jedná se především o tyto sociální dávky: přídavky na dítě, přídavky na bydlení, porodné a příspěvek na péči nebo dávky hmotné nouze.

U těchto sociálních dávek musí všechny společně posuzované osoby (členové rodiny, členové společné domácnosti či samostatný jednotlivec) dokládat svoje příjmy. U přídavků na dítě se příjmy dokládají jednou za rok a slouží k tomu tento formulář: Formulář: Potvrzení o výši ročního příjmu. U přídavků na bydlení, porodného nebo u příspěvku na péči se dokládají příjmy za předchozí 3 měsíce (přesněji za předchozí kalendářní čtvrtletí) a slouží k tomu tento formulář: Formulář: Potvrzení o výši čtvrtletního příjmu.

Pokud některá ze společně posuzovaných osob nemá v rozhodném období (měsíc, rok nebo kalendářní čtvrtletí) žádné příjmy (a nemá tedy co vyplnit do formuláře s potvrzením o příjmu), vyplňuje namísto toho právě tento formulář – prohlášení o tom, že nemá žádné rozhodné příjmy. To se týká všech osob – včetně nezaopatřených dětí, u kterých formulář vyplňuje zákonný zástupce.

Formulář prohlášení osob bez příjmu pro nárok na dávky

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky
Verze formuláře 14 01 01 213
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 276 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: prohlášení osob bez příjmu pro nárok na dávky

Pro vyřízení žádosti o porodné, přídavky na dítě nebo příspěvek na péči či přídavky na bydlení se musíte obrátit na Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o výše zmíněné sociální dávky ale případě i o některé další.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak vyplnit tento formulář

 • Formulář vyplňujte čitelně a snažte se v něm neškrtat a nepřepisovat
 • Čtvrtletní rozhodné období (za které podáváte prohlášení o tom, že jste bez příjmu) je pro přídavky na bydlení, porodné, příspěvek na péči (tj. pokud budete žádat o dávku v květnu, dokládáte za období leden – březen, pokud v červenci, pak za období duben – červen, atd.)
 • Roční rozhodné období (za které podáváte prohlášení o tom, že jste bez příjmu) je pro přídavky na dítě předchozí kalendářní rok – pokud budete o přídavky žádat v září 2014, dokládá se období 1. 1. 2013 – 31. 12. 2013
 • Formulář se vyplňuje souhrnně za všechny osoby, které v daném období neměli žádné rozhodné příjmy

Pokud máte nějaké dotazy k tomu, jak vyplnit správně tento formulář, nebo nějaké jiné dotazy na téma sociálních dávek, neváhejte se zeptat v diskusi pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Ověřená půjčka před výplatou na účet. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky bez registru a doložení příjmu. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Prohlášení osob bez příjmu pro nárok na dávky

Diskuse: 4
 • Custom avatar Miroslava

  Dobry den chtela jsem se zeptat kdyz jsem na uradu prace a nepobiram ani korunu a jsem v podnajmu myslite ze bych mohla mit narok na prispevek na bydleni a co bych k tomu vsecho potrebovala za papiry a kolik by mi dali kdyz platim 6100kc Najemne neumim v tom chodit tak proto se ptam dekuji M…..

 • Custom avatar Monika

  Dobrý den. Jsem samoživitelka, jedno dítě. Jaké formuláře a potvrzení, kromě tedy žádosti o příspěvek na dítě potřebuji? Výživné je určeno prarodičům, jelikož otec není uveden v rodném listu. Mám brát výživné jako můj příjem, nebo jako příjem dítěte?
  Pokud to je můj příjem musím nějak doložit, že moje dítě žádný příjem nemělo?

  Děkuji za odpověď Monika

 • Custom avatar Anna Sendreiová

  Dobrý den, žijem v cz 7 rokov
  Mám 4 r.syna, ktorý mi práve nastúpil do školky,minulí rok mi ho nevzali,a tak som nemohla nastúpit do práce(nemáme babičku,ani iné hlídaní),takže som už rok vedená na úp. Dostávala som podporu v nezamestnanosti do prosinca a od vtedy ani korunu.
  Na úp mi povedali,že nemám nárok na žiadne príspevky .V domácnosti žijeme 3 ludia,z toho dvaja dospelí,pracuje len priatel a ten má základnú mzdu 12 000 kč ,ako je možné z toho vyžit? A ako je možné,že nemám nárok na žiadne príspevky 9 mesiacov?Pred porod som normálne pracovala a odvádzala dane,teraz ked už malí chodí do školky,si samozrejme prácu hladám,ale príde mi nefér nedostat ani príspevok na dieta o ktoré sa normálne starám 24 hod denne a ktoré ma svoje potreby.A povedzme si to narovinu,v dnešnej dobe je dieta poriadný špáz .

 • Jana Němcová

  Dobrý den,prosím o radu ohledně vyplnění příjmů za loňský rok.Jsem v domácnosti a za celý rok 2015 jsem měla 2 dohody na celkovou sumu 4000,-Kč.Protože již ty doklady nemám a nevím,jak je sehnat-stačí tam napsat pouze celkovou sumu do příležitostných příjmů a podepsat se?
  Děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...