Formulář: Potvrzení o zdravotním stavu

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář potvrzení o zdravotním stavu slouží jako příloha pro žádosti o sociální dávky hmotné nouze, a dále jako příloha pro žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku (týká se osob se zdravotním tělesným postižením). Potvrzení žadateli o dávku vystavuje ošetřující lékař ,a následně se vyplněný formulář přikládá k žádosti, která se vyřizuje na Úřadu práce.

V rámci tohoto formuláře se potvrzuje jedna ze dvou níže uvedených skutečností:

  • Potvrzení, že osoba pro, kterou je formulář vystaven, se nemůže soustavně připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat soustavnou výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz ve smyslu § 11 odst. 1 písm. b) zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů.
  • Potvrzení, že osoba, pro kterou je formulář vystaven, je dlouhodobě nemocná ve smyslu § 34 odst. 3 zákona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, ve znění pozdějších předpisů.

Formulář potvrzení o zdravotním stavu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Potvrzení o zdravotním stavu vydávané ošetřujícím lékařem
Verze formuláře 14 01 01 605
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 150 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o zdravotním stavu

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory od státu – dávky hmotné nouze nebo příspěvek na zvláštní pomůcku, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat o všechny sociální dávky, dávky pro osoby zdravotně postižené, dávky státní sociální péče, dávky péče o dítě, dávky pěstounské péče a podpora v nezaměstnanosti, nebo při rekvalifikaci.

Nemocenské dávky (nemocenská, ošetřovné, peněžitá pomoc v mateřství) se pak vyřizují na České správě sociálního zabezpečení.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny k vyplnění formuláře

  • Formulář vždy vyplňuje ošetřující lékař, a žadatel jej následně odevzdává na pobočce Úřadu práce společně s žádostí o příslušnou dávku nebo příspěvek

Pokud máte nějaký dotaz, nebo potřebujte poradit s nějakým dotazem, z oblasti sociálních dávek, nebo obecně z oblasti sociální tématiky, pak neváhejte, a zeptejte se v diskusi pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka 10000 ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka ihned před výplatou. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o zdravotním stavu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...