Formulář: Potvrzení o výši ročního příjmu

Formulář potvrzení o výši ročního příjmu se používá především jako příloha při žádosti o přídavky na děti. U této sociální dávky je nutné pravidelně jednou ročně dokládat příjmy za předchozí kalendářní rok. Příjmy se dokládají společně s aktuálním formulářem potvrzení o studiu (u dětí, které navštěvují základní střední, vyšší odbornou nebo vysokou školu).

Tyto dokumenty se předkládají vždy jednou ročně – zpravidla v září / říjnu, kdy začíná nový školní rok. Zatímco potvrzení o studiu se dokládá pro aktuální školní rok, celkové roční příjmy se dokládají zpětně. Tj. za předchozí kalendářní rok. Takže v září 2014 se budou dokládat příjmy za období 1. 1. 2013 – 31. 12. 2013.

Potvrzení o výši ročního příjmu musí k žádosti přiložit každá společně posuzovaná osoba. U běžné rodiny tedy budou nutné dva formuláře – za otce a matku. V případě, že dítě během letních prázdnin pracovalo na brigádě, přikládá se ještě Formulář: Potvrzení o výši příjmu nezaopatřeného dítěte za červenec a srpen.

Jako příjmy se posuzují především tyto:

 • Příjmy z podnikání nebo ze zaměstnání
 • Podpora v nezaměstnanosti, podpora při rekvalifikaci
 • Příjmy z pronájmu bytu, domu či jiné nemovitosti
 • Výživné, alimenty
 • Důchody (starobní, invalidní, aj.)
 • Nemocenské dávky – nemocenská, ošetřovné, peněžitá pomoc v mateřství
 • Sociální dávky – rodičovský příspěvek, přídavky na dítě, aj.

Formulář potvrzení o výši ročního příjmu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Potvrzení o výši ročního příjmu
Verze formuláře 14 01 01 214 R
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 1044 kB
Počet stran 4
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o výši ročního příjmu

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí přídavků na dítě, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o příspěvek na dítě ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné informace k žádosti o přídavky na dítě

Máte-li nějaký dotaz k tomuto formuláři, nevíte-li si rady, jak ho správně vyplnit, nebo se chcete zeptat na něco jiného – položte svůj dotaz v diskusi pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky na směnku bez poplatku ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka bez registru a poplatku předem. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o výši ročního příjmu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Miroslava PoesováJmenuji se Miroslava Poesová, pracovala jsem jako vychovatelka od roku... více »
 • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
 • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
 • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
 • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
 • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »