Formulář: Potvrzení o návštěvě jeslí nebo školky

Tento formulář – Potvrzení o návštěvě jeslí, mateřské školy nebo jiného obdobného zařízení pro děti předškolního věku – se používá jako příloha u žádosti o rodičovský příspěvek. U něj je pak nutné dokládat, zda dítě (kterého se žádost o rodičovský příspěvek týká) navštěvovalo školku nebo jesle v tomto rozsahu:

  • Dítě navštěvovalo zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci
  • Dítě navštěvovalo zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně
  • Dítě navštěvovalo zařízení v rozsahu převyšujícím 4 hodiny, ale nepřevyšujícím 6 hodin denně

V případě návštěvy školky nebo jeslí v rozsahu do 4 hodin denně je nárok na rodičovský příspěvek pouze v případech, kdy se jedná o léčebně rehabilitační zařízení nebo mateřskou školu nebo její třídu zařízenou pro zdravotně postižené děti nebo jesle se zaměřením na vady zraku, sluchu, řeči a na děti tělesně postižené a mentálně retardované nebo jestliže oba rodiče nebo osamělý rodič je osobou závislou na pomoci jiné osoby ve stupni III (těžká závislost) nebo stupni IV (úplná závislost) podle zákona o sociálních službách.

V případě návštěvy školky nebo jeslí v rozsahu do 6 hodin denně je nárok na rodičovský příspěvek pouze v případech, kdy je dítě zdravotně postižené.

Další užitečné informace k rodičovskému příspěvku:

Formulář potvrzení o návštěvě jeslí nebo školky

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Potvrzení o návštěvě jeslí, mateřské školy nebo jiného obdobného zařízení pro děti předškolního veku
Verze formuláře 13 04 01 211
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 186 kB
Počet stran 1
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o návštěvě jeslí nebo školky

Pokud si chcete podat žádost o rodičovský příspěvek, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o rodičovské přídavky ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak vyplnit formulář

Tento formulář vyplňuje škola nebo školka (nebo jiné obdobné zařízení pro děti předškolního věku). Přičemž se uvádí, za jaké období je potvrzení vystaveno, a jaký byl rozsah návštěv dítěte v tomto zařízení v daném období.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka pro nezaměstnané ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Peníze ještě dnes. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o návštěvě jeslí nebo školky

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • irena: Já mám ten samý problém žiji v domku můj majetek jediný majetek , Vytápím ku...
  • Vlastimil: Přeji hezký den. Není mi jasné, že do nákladů na bydlení není zahrnutá č...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2021: Viz nový zákon číslo 518/2021 Sb., který je účinný od 23.12.2021: § 11 ...
  • Lenka Holásková: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.V izolaci jsem byla od 24.11.do 7.12..neschopenka.....
  • Dušan Daněk: Tak děkuji zase jsme utřeli nos přístě jak budu mít covid chodím dál do prác...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2021: V zákoně je stanoveno toto: Příspěvek přísluší podle tohoto zákona i za...
  • Dušan Daněk: Dobrý den chci se zeptat byl jsem v izolaci kvůli covid-19 .Izolace trvala od 16.11...