Formulář: Pěstounská péče – příspěvek při ukončení péče

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o podporu, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet), nebo na kterémkoliv Úřadu práce.

Tento formulář slouží k podání žádosti o jednorázovou dávku, při ukončení pěstounské péče. O dávku si v tomto případě žádá fyzická osoba, která byla v době dovršení zletilosti (18 roků) dítětem v pěstounské péči. Dávka se vyplácí pouze jednorázově a to ve výši 25 tisíc korun.

V případě že se jedná o osobu, která i po dovršení zletilosti zůstává v pěstounské péči (např. student který může až do 26 roků být nezaopatřeným dítětem), dávka se vyplácí až při ukončení pěstounské péče.

Další informace na téma pěstounské péče a další dávky pro pěstouny najdete zde: Pěstounská péče.

Formulář příspěvek při ukončení pěstounské péče

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o dávku pěstounské péče – příspěvek při ukončení pěstounské péče
Verze formuláře 14 01 01 102 D
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 332 kB
Počet stran 3
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: příspěvek při ukončení pěstounské péče

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí příspěvku při ukončení pěstounské péče, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom dávky pěstounské péče, ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny k vyplnění formuláře s žádostí o dávku

Žádost vyplňuje ten, kdo žádá o dávku., Žádost se vyřizuje na příslušném úřadu práce – dle místa trvalého bydliště žadatele o dávku. Žádost vyplňujte pečlivě a čitelně. Žádost je možné buď vytisknout a vyplnit, nebo je možné žádost vyplnit v elektronické podobě přímo na stránkách mpsv.cz.

Kromě samotné žádosti se pak předkládají i další informace – jedná se především o tyto:

 • průkaz totožnosti žadatele
 • pokud v průkazu totožnosti není uvedeno rodné příjmení, doložte rodný list
 • v případě, že žadatel je občanem jiného státu EU a na území ČR neměl ke dni převzetí dítěte trvalý pobyt nebo bydliště, jeho pracovní smlouvu nebo potvrzení o pobírání dávek v nezaměstnanosti.

Pokud máte nějaký dotaz k tomuto formuláři, nebo nějaký jiný dotaz z oblasti pěstounské péče, nebo nároku na některou sociální dávku – napište svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka do 50000 Kč. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka 20000 Kč do hodiny. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Pěstounská péče – příspěvek při ukončení péče

Diskuse: 2
 • Custom avatar vlastimil hliňák

  dobrý den chtěl jsem se zeptat je měsíc kdy jsem formulář odevzdal na úřadu kdy mě peníze mohou příjít předem děkuji hliňák

 • Iva Wittnerová

  Dobrý den,

  mám klientku, která ve svých 71 letech (pracující důchodkyně) převzala k sobě svého plnoletého vnuka (druhého nejstaršího ze 6 dětí v rodině). Její vnuk byl po třech letech propuštěn z Dětského domova a k matce, která jej do DD umístila (také na základě rozhodnutí soudu), na nabídnutou palandu do pokoje ke staršímu sourozenci se vrátit nechtěl. Požádal svou babičku, zda by mohl u ní bydlet. Babička s ubytováním souhlasila.Vnuk studuje mimo své trvalé bydliště – v době pobytu v DD zahájil středoškolská studia v Praze. Každodenně do Prahy a zpět dojíždí cca 100 km. Nyní končí třetí ročník, po prázdninách nastoupí do maturitního ročníku Střední školy a poté uvažuje o studiu na vysoké škole.
  Můj dotaz zní: při současně platné legislativě, jaké má možnosti – nároky na uplatnění – vnuk či jeho babička na možný příspěvek – pro vnuka sociální dávky, pěstounská péče, odměna pěstouna při péči o studenta?
  Děkuji předem velice za odpověď
  Iva Wittnerová

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...