Formulář: Pěstounská péče – příspěvek při převzetí dítěte

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o podporu, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet), nebo na kterémkoliv Úřadu práce.

Tento formulář – Žádost o dávku pěstounské péče – příspěvek při převzetí dítěte – slouží k podání žádosti o poskytnutí dávky, na kterou má nárok pěstoun, který převzal do péče nejméně jedno dítě. Výše této dávky se odvíjí od věku dítěte. Nárok na tuto dávku je pouze jednou, pouze na začátku pěstounské péče. Pokud dítě do péče převzal manželský pár, nárok na výplatu této dávky má pouze jeden z nich. (resp. na jedno dítě se dávka vyplatí pouze jednou).

Výše příspěvku při převzetí dítěte do péče

  • Při převzetí do péče dítě do 6 roků = 8000 Kč
  • Při převzetí do péče dítě 6 – 12 roků = 9000 Kč
  • Při převzetí do péče dítě 12 – 18 roků = 10000 Kč

Další informace o pěstounské péči najdete zde: Pěstounská péče.

Formulář příspěvek při převzetí dítěte do péče

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o dávku pěstounské péče – příspěvek při převzetí dítěte
Verze formuláře 14 01 02 102 B
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 430 kB
Počet stran 3
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: příspěvek při převzetí dítěte do péče

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí příspěvku při převzetí dítě do péče, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky pěstounské péče, ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak vyplnit formulář s žádostí

Formulář se žádostí o jednorázový příspěvek při převzetí dítěte do péče vyplňuje fyzická osoba, která dítě převzala do péče.  Společně s žádostí je nutné předložit rozhodnutí o svěření uvedeného dítěte do pěstounské péče nebo rozhodnutí soudu, kterým byl žadatel ustanoven jako poručník tohoto dítěte.

V případě, že se jedná o dočasné svěření do péče – je nutné předložit rozhodnutí příslušného orgánu. Obdobně při péči o dítě, k němuž nemáte vyživovací povinnost, a to po dobu, kterou probíhá soudní řízení o ustanovení poručníkem dítěte, prokažte dokladem o zahájení řízení o ustanovení poručníkem dítěti.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka na směnku ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka, peníze na směnku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Pěstounská péče – příspěvek při převzetí dítěte

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...
  • Zbyněk Hlavatý: Dobrý den, od 1 října jsem bez práce a bez možnosti čerpat podporu v nezaměstn...
  • Otakar: Dobrý den, pobiram důchod 7500,- , ubytovna mně stoji 7000, -. Chci se zeptat jes...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Důchody by se měly vyplácet v sudé dny mezi 6. a 14. dnem v měsíci, změna by m...