Formulář: Doplňující údaje pro účely dávek v rámci EU

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Tento formulář, pro doplnění údajů o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU (Evropské unie), slouží jako příloha k žádosti o některé sociální dávky. Používá se především při žádosti o tyto sociální dávky: přídavky na dítě, rodičovský přídavek, příspěvek na úhradu potřeb dítěte, odměna pěstouna a příspěvek na péči.

Pokud podáváte současně žádosti o více z výše uvedených dávek, stačí tento formulář vyplnit pouze jednou, a následně jej použít jako přílohu ke všem těmto žádostem.

Formulář doplňující údaje pro účely sociálních dávek v Evropské unii

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: doplňující údaje pro účely sociálních dávek v Evropské unii

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí některé sociální dávky, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o podporu v nezaměstnanosti, ale i o dávky hmotné nouze, přídavky na dítě, příspěvek na bydlení, porodné, pohřebné a další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny, jak postupovat při vyplňování formuláře

 • Formulář si můžete vytisknout a vyplnit, nebo si jej můžete vyplnit online přímo na webu mpsv.cz
 • Formulář vyplňujte pečlivě a čitelně, před odesláním nebo odevzdáním vyplněného formuláře si znovu zkontrolujte všechny uvedené informace, abyste se vyhnuli případným nedorozuměním

Máte-li nějaké dotazy ohledně toho, jak správně vyplnit tento formulář (nebo i nějaký jiný), nebo pokud potřebujte poradit, jestli máte nárok na nějakou dávku, jaké musíte splnit podmínky, pak se zeptejte v diskusi na tomto webu. Pokusíme se vám poradit.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato SMS půjčka 5000 Kč. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Peníze na ruku ihned. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Doplňující údaje pro účely dávek v rámci EU

Diskuse: 1
 • Gabriela

  Dobrý den …chci se zeptat ,chtela jsem dát výpověď ze zdravotních důvodů ,bylo mi rečeno že to nejde takhle rychle ze je to na déle ,kuli zdravotním důvodům jsem ale musela ukončit hned a podepsala výpověď na dohodu i když mám papír od lekare..Tudíš jsem se dočetla ze mam na úřadě nárok jen na 45% 🙁 ..MAM nárok na při zpěvy na bydlení když dostanu od úřadu jen 6200,- a já plátim 5500 ,- bydleni ,pokud ano kam mám zajít abych dostala nějaký přizpěvem na bydlení ..dekuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...