Formulář: Doklad o výživném a alimentech

Tento formulář – doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou – se používá jako příloha, při podávání žádosti o některé sociální dávky na Úřadu práce. Jedná se především o ty sociální dávky, u kterých se dokládá výše příjmu (která je pak jedním z rozhodujících kritérií pro posouzení nároku na konkrétní dávku, příplatek nebo příspěvek).

Formulář doklad o výživném se předkládá společně s těmito dalšími formuláři (vždy pouze jeden z nich):

Tyto formuláře se používají při žádostech především o tyto sociální dávky – přídavky na bydlení (doklad o příjmu za předchozí kalendářní čtvrtletí), přídavky na dítě (doklad o příjmu za předchozí kalendářní rok), dávky hmotné nouze (doklad o výši měsíčních příjmů).

Formulář potvrzení o alimentech

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o výživném

Za účelem vyřízení některé sociální dávky, příplatku, přídavku nebo příspěvku se musíte vydat na Úřad práce.  Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o pomoc při hledání práce nebo o podporu v nezaměstnanosti ale i o různé sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Jak postupovat při vyplňování tohoto formuláře?

 • Všechny údaje uvedené v tomto formuláři musí být čitelné a pravdivé
 • Uvádí se informace, na koho je výživné placeno (jméno, příjmení, rodné číslo)
 • Uvádí se informace, za jaké období bylo výživné placeno (rok, čtvrtletí, měsíc)
 • Uvádí se informace, kdo platil výživné (jméno, příjmení, rodné číslo)
 • Uvádí se celková částka, která byla jako výživné v daném období zaplacena

Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto formuláře, jak ho vyplnit, nebo nějaký jiný dotaz, který se týká problematiky sociálních dávek, neváhejte, a zeptejte se v diskusi pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Rychlá půjčka online do 24 hodin. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka na auto bez prokazování příjmů. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Doklad o výživném a alimentech

komentáře 3
 • Custom avatar Pajulka

  Dobry den chtěla jsem se zeptat můj manžel platí na jedno dítě 2000kc na výplatu má 17000kč a tet mu došel dopis o svišení výživného ale musí mě živit a naší společnou dceru. Má nárok že ji to zvednou!!! děkují za odpovět

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den, o výši výživného rozhoduje soud. Pokud nesouhlasíte se soudem stanovenou výší, pak se pochopitelně můžete bránit formou odvolání proti tomuto rozhodnutí. V současné právní praxi stále neexistují striktní pravidla pro stanovení výše výživného. Existuje sice nějaké doporučení, ale stanovení konkrétní výše výživného je na rozhodnutí soudce. Můžete se tedy odvolat a popsat vaši finanční situaci.

 • Custom avatar Pavel

  Dobrý den,
  chci se zeptat: s matkou mého dítěte jsme se dohodli na placení výživného. Při žádosti o sociální dávky po ní ovšem úřednice požaduje rozhodnutí soudu o stanovení výživného.
  Je vůbec nutné, aby o stanovení výživného musel vždy rozhodovat soud, i když se rodiče jsou na výši výživného schopni domluvit? Nestačí tedy jenom čestné prohlášení o dohodě? Děkuji za odpověď.
  Pavel.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Miroslava PoesováJmenuji se Miroslava Poesová, pracovala jsem jako vychovatelka od roku... více »
 • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
 • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
 • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
 • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
 • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »