Tabulka výživné a alimenty – kolik je výživné na dítě 2024

Kdo má nárok na výživné nebo alimenty na dítě? Kdy musí otec platit výživné matce dítěte? Jak vyřídit alimenty, a co dělat když vám ten druhý neplatí? Jak postupovat, kde hledat pomoc, a na co si dát pozor? Přinášíme vám přehled všech základních faktů, a důležitých informací, na téma výživné a alimenty na dítě.

Vzájemná vyživovací povinnost rodičů a dětí

Obecně platí zásada, že rodiče a děti mají vzájemnou vyživovací povinnost. Zpravidla se pojmy jako výživné nebo alimenty spojuje pouze s případy, kdy jeden z rodičů platí tomu druhému peníze za nezaopatřené nezletilé dítě. Obecná právní úprava v oblasti výživného je ale mnohem komplexnější. Vyživovací povinnost tak nemají jenom rodiče (otec nebo matka), ale ve výsledku i děti (dospělé děti mají zákonnou povinnost postarat se o své rodiče, kteří jsou třeba nemohoucí nebo v důchodu).

Kalkulačka výživné na dítě – kolik jsou minimální alimenty 2024?

Pro výpočet výživného, hraje roli celkový počet dětí (počet vyživovacích povinností), věk dětí (a fáze jejich života) a také doba, kterou druhý rodič tráví s dítětem (podíl druhého rodiče na péči o dítě).

Výpočet v kalkulačce výživného, vychází z metodiky pro výpočet doporučené výše alimentů, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti (viz zde).

Kalkulačka výživné (alimenty) 2024
Čistá mzda povinné osoby(*)

Počet dětí (na které má platit alimenty)
1 dítě:
Věková kategorie 1 dítěte
Počet dní, které 1 dítě tráví u druhého rodiče (který bude platit)
2 dítě:
Věková kategorie 2 dítěte
Počet dní, které 2 dítě tráví u druhého rodiče (který bude platit)
3 dítě:
Věková kategorie 3 dítěte
Počet dní, které 3 dítě tráví u druhého rodiče (který bude platit)
4 dítě:
Věková kategorie 4 dítěte
Počet dní, které 4 dítě tráví u druhého rodiče (který bude platit)
Výpočet
(*) Pro výpočet se zadává průměrná čistá měsíční mzda povinné osoby, včetně i dalších příjmů (příjmy z práce na DPP nebo DPČ, příjmy z pronájmu, příjmy z podnikání OSVČ, renta, výsluhový příspěvek, invalidní nebo starobní důchod, některé sociální dávky (nemocenská, mateřská, rodičovská, apod.)).

Kolik je výživné na dítě

Na úvod je nutné říci, že zatím stále neexistuje žádná jasná definice toho, kolik by mělo být výživné na dítě. Jeho výše je buďto záležitostí dohody mezi otcem a matkou. Nebo pokud se vzájemně nedohodnou, o výši výživného na děti rozhoduje soud. Ten posuzuje sociální podmínky obou rodičů a stanovuje individuální výši výživného.

Tabulka: Doporučená výše výživného – kolik budou alimenty 2024

V následující tabulce najdete doporučenou výši výživného (aktuální verze tabulky, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti. V tabulce jsou tyto 4 kategorie, podle věku/životní fáze:

  • I. Předškolní věk (0 – 5 roků)
  • II. První stupeň ZŠ (6 – 10 roků)
  • III. Druhý stupeň ZŠ (11 – 15 roků)
  • IV. SŠ a vyšší vzdělávání (16 roků a více)
Věk Výživné na 1 dítě Výživné na 2 děti Výživné na 3 děti Výživné na 4 děti
I. 14% 12% 10% 8%
II. 16% 14% 12% 10%
III. 18% 16% 14% 12%
IV. 20% 18% 16% 14%

Vyživovací povinnost otce na matku dítěte po porodu

Kromě vyživovací povinnosti na dítě, má otec dítěte i vyživovací povinnost na matku dítěte. Pokud otec a matka dítěte nejsou manželé, má i tak otec dítěte povinnost zajistit výživu matky, která porodila jeho dítě. Nárok na toto výživné má matka až do 2 let věku dítěte (do 2 roků po porodu). Kromě povinnosti platit pravidelné výživné, má pak otec dítěte povinnost přispívat i na jednorázové výdaje spojené s těhotenstvím a porodem.

Pokud otec dítěte nechce tyto výdaje nebo výživné platit, musí se matka dítěte obrátit na soud. Soud může nařídit povinnost platit už v době těhotenství. Platí totiž, že i když ještě není možné určit otcovství (testy je často možné provádět až po porodu), soud může nařídit tuto povinnost domnělému otci (s tím rizikem, že pokud by se otcovství následně neprokázalo, bude muset matka poskytnuté peníze vracet).

Základní fakta o výživném a alimentech

  • O výživném vždy rozhoduje soud. Při sporech o výživné na nezletilé děti se ale neplatí soudní poplatky
  • Oba rodiče mají povinnost předložit soudu své příjmy – buď ze zaměstnání, nebo z podnikání. Z nich pak soud vychází při stanovení toho, kolik bude výživné na dítě (nebo na děti)
  • Výživné, které určil soud, se pak už dále nedaní – současně se započítává jako příjem při žádostech o různé sociální dávky
  • Není žádný předpis, který by říkal, kolik může být minimální nebo maximální výživné. Soud přihlíží k tomu, jaké byly sociální a majetkové poměry před a po rozvodu. Snahou je, aby dětem byl zajištěn podobný životní standard, na jaký byly zvyklé
  • Alimenty má (otec nebo matka) povinnost platit vždy každý měsíc (pokud soud nerozhodne jinak). Platí se dopředu (tedy ne jako výplata v zaměstnání o měsíc později, ale na začátku daného měsíce, by měla být zaplacená částka alimentů, na daný měsíc
  • Do 18 roků se výživné platí tomu rodiči, který má dítě svěřené do péče
  • Nad 18 roků by se alimenty měli platit již přímo dítěti (na výživné má nárok dítě)
  • Povinnost platit soudem stanovené alimenty nezaniká ve chvíli, kdy dítě ukončí školu. Je vždy nutné podat k soudu návrh na zrušení vyživovací povinnosti
  • O výživné může žádat o otci či matka dítěte. V případě, že k rozvodu dojde z viny jedno z nich, může ten druhý u soudu také žádat o výživné (zvláště v případech kdy se výrazně liší příjmy obou manželů), v tomto případě se ale již platí soudní poplatky

Co dělat když vám neplatí alimenty

Co dělat v případě, kdy soud sice stanovil vyživovací povinnost, ale druhá strana (otec či matka dítěte) alimenty stejně neplatí?

Ideální je, pokud se oba rodiče dítěte mezi sebou dovedou dohodnout. Pokud existuje nějaký rozumný důvod, proč ten druhý přestal platit (dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání ap.), vždy se určitě dá najít nějaký kompromis, domluvit si splátkový kalendář apod. Pokud dohoda není možná, měl by následovat „tvrdý“ postup.

Jak vymáhat alimenty

Výživné můžete vymáhat prostřednictvím exekuce. Stačí se obrátit na okresní soud v místě vašeho trvalého bydliště, kde podáte návrh na výkon rozhodnutí (na exekuci). Ten soud zpravidla obratem schválí. Exekuce pak nejčastěji probíhá srážkami ze mzdy, jsou ale i další možnosti.

Pokud vám druhý rodič dítěte nezaplatil alimenty 4 měsíce po sobě, můžete na něj podat i trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy. V tomto případě dotyčnému hrozí nepodmíněný trest (vězení), a soudy o tom zpravidla rozhodují velmi rychle. Je to velmi často dostatečná motivace, aby vám ten druhý zaplatil, co dluží.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky bez registru a bez dokazování příjmů. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky bez registru a bez zástavy majetku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Tabulka výživné a alimenty – kolik je výživné na dítě 2024

Diskuse: 179
  • Custom avatar Káťa

    Dobrý den,

    měla bych dotaz,manžel má z minulého manželství dceru,té je 15let a dnes jsme se dozvěděli,že je v 5měsíci těhotenství….. Byl to docela šok,její přítel žije s ní,její matkou i babičkou,všichni notně holdují alkoholu a pouze její matka má práci… Přítel dcery byl vyloučen ze školy a ani práci nehledá…. Zajímalo by mě,co z toho pro nás vyplývá-musíme i nadále na jeho dceru platit výživné,i když i ona skončila se školou?

  • Custom avatar Nikola

    Jak je t prosím vás s tím, když už platí na jedno dítě, které má s jinou paní? A kde si mám zažádat o potvrzení o příjmech když jsem byla student a co vše potřebuji doložit k žádosti o alimenty?

  • Custom avatar Zuzka

    Dobrý den, měla bych velkou prozbu a zda-li by jste my poradil. z přítelem mám 5letou holčičku, rozešli jsme se v roce 2013 dohodli jsme se na placení alimentů mimosoudně,na 2000kč měsíčně. ale jelikoš bývalí my neplatí a dluží 20.000kč rozhodla sem se to dát nyní k soudu, protože se my doneslo že v březnu 2015 čeká z novou přítelkyní přírůstek, jelikož sem se to dověděla když ona už je v 7měsíci,, a tak sem urychleně jednala, soud mě čeká a já nevím jak to bude probíhat, protože platí na dceru (10let) 2200kč co má z minulého vztahu, sice na ní platí,protože to má exekučně z platu. Nevím jak to bude probíhat, když bude platt na 2děti a do toho se mu zanedlouho narodí mimčo, protože já to budu chtít dát taky exekučně z platu jak alimenty tak i to co my dluží.

  • Custom avatar Petra

    Dobrý den,
    chtěla bych se Vás zeptat na několik věcí. Manžel má svěřené 2 děti z předchozího manželství do své péče. v polovině roku 2012 dcera ukončila vyskou školu a bývalá manželka se rozhodla přestat platit výživné na obě děti (2000+1000) tedy od poloviny roku 2012 do dnešní doby ,abych jí nekřivdila, zaslala dohromady 6000 kč. Protože jsme nevěděli kam se obrátit, tak jsme došli loni v červnu na policii a oznámili to. Policie to přesvědčovací metodou řešila a nám jen na konec oznámila, že to dává na soud. Že teď bude děti zastupovat stát. Bývalka policistce, která to měla na starost samozdřejmě svato svatě slíbila, že to uhradí. To se nestalo. Nevím jak soudy co rychle řeší, ale u nás se nestalo vůbec nic. Ani peníze ani rozsudek, policie nám jen zopakovala, že to podali na soud. Je možné, že dostala podmínku a nic víc se nestalo? Kam máme jít teď? Na sociálku, na policii nebo na soud podat exekuci nebo to stačí dát jen exekutorovi? Děkuji za odpověď.

  • Šárka

    Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak postupovat v následujícím případě. Před 4 lety mi byly svěřeny děti do péče, výživné bylo stanoveno dohromady na obě děti 3500 kč. Domluvila jsem se s exmanželem, že bude nějaký čas hradit částku 1000 kč, protože byl v té době nezaměstnaný. Tuto částku mi hradil celé roky – 1000 kč. Dluh byl již přes 120 000 kč. Protože děti již navštěvují několik kroužků a náklady se zvyšují, nebyla jsem schopná je sama živit, 1000 kč nepokryje ani náklady na školkovné a stravné jednoho dítěte. Bohužel v květnu mi přestalo výživné chodit úplně. Čekala jsem na září, abych mohla podat TO, a počítala jsem, že budu řešit exekučně i dlužné výživné. Dozvěděla jsem se, že je exmanžel ve výkonu trestu na 5 let. Znamená to tedy skutečně, že dětem nejen že nedoplatí dlučnou částku, ale navíc dalších 5 let neuvidí ani korunu? Pokud můžu žádat 3 roky zpětně, anuluje se tím pádem i ten dluh 120 tis?

    Jsem samoživitelka, mám 2 zaměstnání, tím pádem mám nárok pouze na příspěvek na dítě.

  • Custom avatar Petra

    Dobrý den, zajímalo by mě, jestli mám nárok na výživné pro mne, i když bych začala podnikat. Nemyslím si, že bych si vydělala tolik, abych se stačila sama uživit. Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar KRISTÝNA

    Dobrý den,

    je mi 24 let a jsem studentkou vysoké školy. Avšak studuji už podruhé, minulý rok jsem musela vysokou školu ukončit a byla jsem na ÚP. Otec na mě platí alimenty soudně stanovené a platil je i celý rok, kdy jsem školu nestudovala. Nyní, když už studuji, mi alimenty neposílá a vymlouvá se na minulý rok, kdy platil a nemusel. Chci se zeptat, zda mu takto zaniká povinnost platit alimenty? Nebo popřípadě, dokdy je nucen je platit? Zda do konce studia, nebo do mých 26.let?
    Děkuji mnohokrát za odpověď.

  • Custom avatar Vendula

    Dobrý den,
    je nutné platit alimenty v plné výši na syna, dlouhodobě umístěného v léčebně?

    Děkuji za odpověď.

  • Blanka

    Dobrý den.
    Potřebuji poradit.Máme vnučku,která začala bydlet u nás ,protože studuje a podmínky u matky jí neskýtaly dostatek klidu a soukromí.Její rodiče jsou rozvedeni a otec dosud platí alimenty matce.Matka z těchto peněz přispívá dceři na dojíždění do školy a obědy ve škole. Občas jí koupí nějaké oblečení,ale převážně si vnučka vše hradí sama z peněz,které si vydělává na brigádě /celé prázdniny/.
    Ostatní finanční zatížení jsme převzali my,jako prarodiče /strava,bydlení/.Jsme již oba v důchodu a u vnučky je předpoklad dalšího studia,takže částka 1500 Kč,kterou otec posílá matce bude nedostačující.
    Vnučka nyní dovršila 18 let a matka s partnerem,kteří jsou oba výdělečně činní se postavila k problému tak,začala vnučce přeposílat částku 1500,kterou platí její otec a k tomu přispěla navíc částkou 500 Kč plus platbou za obědy ve škole ,což činí asi 450 Kč za měsíc.Vnučka má stále trvalý pobyt u matky.
    Nyní začne otec platit alimenty přímo vnučce a dle postoje matky si myslím,že nehodlá vnučce platit nic navíc. Tyto peníze jsou naprosto nedostačující /cca 2500 Kč/ pro jednu osobu,přestože stravu a bydlení má vnučka u nás a tyto výdaje poskytujeme rádi bez požadavku o náhradu.
    Bohužel,s matkou vnučky,která je mou dcerou,není žádná rozumná domluva v tom smyslu,aby vnučce platila alespoň stejnou částku,jako otec a do budoucna je možné,že ani cca 3000,- od obou rodičů dohromady nepokryjí náklady na studia a další nutné potřeby,které my hradit nemůžeme.
    Velmi děkuji za radu,co v takové situaci podniknout a na koho se obrátit.

  • Custom avatar Pavel K.

    dobry den musim platit vyzivne na sve dite kdyz je mi odepreno dat mu sve prijmeni?

  • Custom avatar Zaneta

    Dobrý den,

    chtěla jsem se zeptat jak je to s výživným na matku dítěte. Přítel bydlel s matkou dítěte půl roku po narození, poté se od něho odstěhovala. Může žádat o výživné na sebe (zpětné doplacení)? Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Aneta

    Dobry den chtěla jsem se zeptat,bývalý přítel je nezaměstnaný,platí mi na dítě 2000,-,ale ctěla bych víc peněz,nebo alespoň přizpívat půlkou ceny na oblečení a jiné potřebné věci.Myslíte si,že bych mohla vysoudit víc?Děkuji

  • Ivan

    Dobrý den,
    před rokem jsme byli rozvedeni a manželka se odstěhovala. Soud o žádném výživném nerozhodoval. Dcery zůstaly bydlet u mně, jedna již začala pracovat a druhá (20 let) ještě studuje VŠ a matka jí přispívá jen zcela nepravidelně. Veškeré náklady tedy hradím sám. Chtěl bych, aby dceři přispívala pravidelně (bývalá manželka je zaměstnána, s průměrným platem), ale exmanželka tvrdí, že to je jen mezi ní a dcerou. Dcera samozřejmě žalobu o výživné na matku nepodá. Její nepravidelný průměrný příspěvek je cca 300,- Kč/ měsíc. Mohu podat žalobu za ni? Může být rozhodnuto, že manželka nemusí přispívat vůbec, pokud má výrazně nižší mzdu než já? Děkuji. I.

  • Dominika

    Dobrý den,
    ráda bych se zeptala na moji životní situaci. Je mi 22 let a mému bratrovi 19 let, žijeme sami s matkou, jejíž plat činí cca 20,000,-, s otcem jsou rozvedeni již 7 let a jeho plat je cca 30,000,-. Nebere si nás na žádné víkendy, na nic nám nepřispívá a alimenty má na nás oba 3000. Oženil se znovu a má 5tiletou dceru. Má cenu si alimenty vypočítávat nebo by mohly vyjít podobně? Zohledňuje se, že si založil jinou rodinu? S bratrem budeme oba studovat již jen rok, ale z osobních důvodů by mi i ten rok za to zvýšení stál. Moc děkuji za odpověď, snad je dotaz alespoň trochu srozumitelný. Hezký den, Dominika

  • Zdenek

    dobry Den,mam problém bývalou partnerkou rozesly jsme se platim mimo soudni alimenti.a do rozchodu jsem partnerku a syna zadně vyzivl.rozchodem jsem se dostal do finačnich problemu a moje rodina syna 2 mesice nevidela.Budu davat navrh k soudu že partnerka není schopna podat to sama.mužete mi poradit.Děkuju

  • IVAN PLICHTOVA

    DOBRÝ DEN OTEC MOJI DCERY OD JEJIHO NAROZENI NEZAPLATIL NIC SOUD URCIL KOLIK MI MA PLATIT A KOLIK MI DLUZI ROSUDEK NEDODRZEL NEPLATI DAL NEKOMUNIKUJE .CHCI SE ZEPTAT JAK JE TO S MOZNOSTI ZE BY STAT PLATIL VIZIVNE ZA NEJ ?

  • Leona

    Dobrý den,
    manžel se v únoru roku 2012 rozvedl a soud mu určil alimenty na dceru(tenkrát12let) 3000Kč. Tehdejší průměrný plat mého muže byl 15400Kč. Jeho bývalé ženy 14300Kč. V tu dobu jsme nebyli manželé, ale již jsem byla u soudu uvedena, že bydlíme společně a průměrný plat činil 9800Kč. Od listopadu 2012 jsme manželé, můj průměrná plat je nyní 11200Kč. Manželův,ale klesl plus minus 13500Kč měsíčně. Nechodíme nikam za kulturou a já navíc denně do zaměstnání ujedu 50kilometrů. Což je asi 2500měsíčně jen za benzín pro mne. Máme nějaké menší půjčky, které jsme vždy spláceli. Inkaso internet telefony 3550Kč Aby bývalou ženu vyplatit, musel si vzít hypotéku 3600Kč..Bývalá paní má průměrný plat 15500Kč. A je vlastníkem nemovitosti, plus splácí hypotéku na byt. Nyní by chtěl manžel zažádat o snížení alimentů na dceru, ale nevíme, zda by to tak zvaně „vyšlo“.. Můžete nám prosím poradit. Děkuji Leona

  • Custom avatar anonym

    Dobrý den, když jsem ukončil střední vzdělaní, a chtěl bych ještě jedno střední vzdělaní je povinen mi platit vyživné ? Nebo plati pouze když jdu na vysokou?

  • Custom avatar eva

    dobry den mam dva syny ( jiz od 2008 jsem s byvalim mazelem rozvedena, deti byli), jde o to ze jsem zila v zahranici gb, I byvali tam zil ale ne s name, vratila jsem se zpet do cz , jsem na hmotne nouzi, samozrejme jelikoz otec vyzivne neplati s detmi se vubec nestyka nekolik let , proto jsem musela podat trest,oznameni za neplaceni alimentu dluzna castka je cca 80 tisic.Jenze ex manzel prisel na fintu kdy posila na policii doklady udajne s vypisu uctu s castkama kde pry odchazeli na muj ucet v gb, , tvrdi ze my platil alimenty v zahranici , doklada neorazitkovane doklady jako vypis z banky, nejake papiry kde ma rozepsane alimety ale je to pouze A4 papir kde neni razitko instituce, ani overeny doklad primo s gb , a ceska republika za nej na sve naklady doklady overuje pritom nevi jestli se jedna o doklady prave ciste reaguje na to co rekl ex, a preklada od znalce , obstoji pred soudem v cz takove doklady???jde my o to ze manzel my zadne alimenty neplatil a fintou doslova oblbuje organy jako je policie ceske republiky ,ktera me nuti abych ex manzelovi potrvdila ze jsme penize dostavala , obstoji u soudu takove doklady?

  • Marta

    Dobry den,bydlim v clenskem state EU ,exmanzel v Praze.Jkym zpusobem mohu vymahat vyzivne na deti?Domluva s nim neni mozna.Dekuji

  • Magdalena

    Dobry den,chtela jsem vas poprosit o radu ohledne vyzivneho a povinosti hradit nejake financni prostredky nezaopatrene matce.Jsem v 8 mesici tehotenstvi a s otcem ditete neziji.Podepsal urceni otcovstvi a domluvily jsme se predbezne na alimentech az se dite narodi.Jenze jsem vedena na hmotne nouzy a tam tato domluva nestaci.Mel by pry platit neco jako vybavicku atd.Nevite tedy kam a s jakymi potrebnymi dokumenty mam zajit a zazadat o tyto davky?Predem dekuji za odpoved Magdalena

  • Custom avatar Renata

    Dobrý den,manžel platí alimenty již 10let a ted se jeho bývalá rozhodla že zažádá o zvýšení na mladšího syna (12let). Manžel je OSVČ a plat má zhruba stále stejný jako kdysi,navíc mu přibyla vyživovací povinnost na manželku a jedno dítě….Bere se to nějak v potaz? Myslíte že má nějakou šanci na zvýšení? Navíc platí např. boty,kroužky,školní výlety atd…

  • Custom avatar Kristý

    Krásný dobrý den,
    chci požádat o radu – jedna dcera se v 18 letech odstěhovala a ještě studuje.
    Druhá dcera studující plnoletá u mě zůstala.
    S dalšího vztahu mám 2 letou dceru a jsem na rodičovském příspěvku.
    Nejspíš chápu, že mám k dceři, která se odtěhovala vyživovací povinnost.
    V březnu jí bylo 18 let a dostala v dubnu z mého 3000,-, brala jsem to, že má 500,- na měsíc a to v předstihu až do září.
    Nemám žádný doklad o platbě, neboť jsem jí důvěřovala.
    Plus dostávala peníze např. 300,-Kč, když jsme se viděli a podobně.
    Mohla se kdykoliv ke mě přijít najíst, cokoliv.
    Když se odstěhovala pořídila jsem jí i novou postel.
    I přes to, co jsem pro ni dělala mi oznámila a střelila mě šípem, že na mě podala k soudu nějakou žalobu.
    Ukázat mi nechce o co jde, ale vypadá to, že je to žaloba ohledně výživného.
    Můžete mi prosím poradit, co mě čeká, co z toho plyne, kolik mi může soud vyměřit z rodičovské a jaké mám vůbec právo, když jsem si nic nedala potvrdit, nikdy by mě nenapadlo, že se mi tohle přihodí.
    Snažila jsem se dcerou domluvit, leč marně a když tak chce každý měsíc zaplatit 3000,-Kč.
    Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Andrea

    Dobrý den!Mohu se prosím zeptat?Už 11 let jsem rozvedená a ještě nikdy jsem nežádala o zvýšení alimentů.Můj bývalý manžel dosud platí na dvanáctiletého syna 1300 Kč a na osmnáctiletého syna 2000 Kč.Nyní jsem se rozhodla o zvýšení alimentů a býv.manželovi se to nelíbí a vyhrožuje mi,že když ho dám k soudu,tak stejně nepochodím,že má manželku na MD a má roční holčičku.Býv.manžel je souk.podnikatel a pracuje dost na černo.A že dětem dává někdy 20 Kč,50 Kč a občas jim koupí boty.Mohu poprosit o radu,zda mám vůbec nějakou šanci o zvýšení(a cca kolik) a zda mohu také žádat za syna,kterému je sice osmnáct let,ale stále studuje?A ještě co dělat,když vím,že dělá načerno a vše nepřiznává?Děkuji moc za Váš čas a odpověď.S pozdravem,Andrea

  • Custom avatar Andrea

    Ještě jednou zdravím!Mohu se prosím ještě zeptat,zda jdou dát alimenty zpětně?Děkuji moc a mějte se,Andrea.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Miroslava: Dobrý den mám maminku 70 let po mrtvici,operaci kyčle její stav není dobrý a p...
  • BRANISLAV REMIAR: Rychlá a legitimní půjčka: BRANISLAV.REMIAR01@GMAIL.COM. Dále Vás budeme infor...
  • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...