- Příspěvek na bydlení 2024
- Kalkulačka: Výpočet přídavky na bydlení 2024
- Normativní náklady na bydlení v roce 2024
- Kalkulačka: Přídavky na bydlení od 1. 1. 2024
- Nový formulář – příspěvek na bydlení
- Příspěvek na bydlení pro Ukrajince 2024
- Kalkulačka – výpočet dávky pro Ukrajince 2024
- Formulář: Žádost o příspěvek na bydlení
- Formulář: Doklad o výši nákladů na bydlení
- Přídavky na děti 2024
- Kalkulačka: Kolik jsou přídavky na dítě v roce 2024?
- Kalkulačka: Přídavky na děti od 1.1.2024
- Kalkulačka: Příspěvek na dítě od ledna 2024
- Kalkulačka alimenty 2024: doporučená výše výživného na dítě
- Formulář: Žádost o přídavek na dítě
- Formulář: Potvrzení o studiu
- Formulář: Doklad o výši ročního příjmu
- Formulář: Doklad o výši čtvrtletního příjmu
- Hmotná nouze 2024
- Příspěvek na živobytí 2024
- Příspěvek na živobytí pro Ukrajince 2024
- Výpočet příspěvku na živobytí 2024
- Kalkulačka doplatek do životního minima 2024
- Hmotná nouze: mimořádná okamžitá pomoc 2024
- Doplatek na bydlení 2024
- Kalkulačka doplatek na bydlení 2024
- Formulář: Žádost o příspěvek na živobytí
- Formulář: Žádost o doplatek na bydlení
- Formulář: Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc
- Hotovostní půjčka do 500 000 Kč – vyřízení online, peníze do 24 hodin
- Půjčky na směnku – kolik si můžu půjčit a je to legální?
- Nebankovní půjčka na splátky do 100 000 Kč – vyřízení online, peníze ihned
- Povinné ručení srovnání 2024 – úspora až 2000 Kč, vyřízení do 5 minut online
- První půjčka zdarma (bez poplatků, bez úroků) nebo i na splátky (až 10 měsíců)
- Rychlá půjčka do 15 minut – až 20 000 Kč na cokoliv
- Nebankovní půjčky ihned na ruku v hotovosti – 100 000 Kč nebo i více
- Půjčka v hotovosti nebo na účet až 70 000 Kč bez zástavy a bez ručitele
- Akce: Půjčka 30 000 Kč na 30 dní zcela zdarma – bez úroků a bez poplatků!
- Půjčka do 20 000 Kč pro OSVČ – bez ručitele a bez zástavy
- Rychlá půjčka 5000 Kč ihned na účet i bez potvrzení o příjmu
- Okamžitá online půjčka – úvěrový limit až do 50 000 Kč
- Která půjčka do výplaty do 10 tisíc korun je nejvýhodnější?
- Půjčka 5000 Kč bez registru ihned na účet
- Půjčka 30 000 Kč – peníze ještě dnes v hotovosti na ruku
- Soukromé online půjčky – výhodné a férové podmínky
- Rychlá půjčka 15000 Kč bez registru
- Půjčka 200 000 Kč na cokoliv bez ručení
- Půjčka ihned v hotovosti na ruku – peníze kdykoliv i o víkendu
- Půjčka 50000 Kč v hotovosti na ruku ihned
Tabulka výživné a alimenty – kolik je výživné na dítě 2024
Kdo má nárok na výživné nebo alimenty na dítě? Kdy musí otec platit výživné matce dítěte? Jak vyřídit alimenty, a co dělat když vám ten druhý neplatí? Jak postupovat, kde hledat pomoc, a na co si dát pozor? Přinášíme vám přehled všech základních faktů, a důležitých informací, na téma výživné a alimenty na dítě.
Vzájemná vyživovací povinnost rodičů a dětí
Obecně platí zásada, že rodiče a děti mají vzájemnou vyživovací povinnost. Zpravidla se pojmy jako výživné nebo alimenty spojuje pouze s případy, kdy jeden z rodičů platí tomu druhému peníze za nezaopatřené nezletilé dítě. Obecná právní úprava v oblasti výživného je ale mnohem komplexnější. Vyživovací povinnost tak nemají jenom rodiče (otec nebo matka), ale ve výsledku i děti (dospělé děti mají zákonnou povinnost postarat se o své rodiče, kteří jsou třeba nemohoucí nebo v důchodu).
Kalkulačka výživné na dítě – kolik jsou minimální alimenty 2024?
Pro výpočet výživného, hraje roli celkový počet dětí (počet vyživovacích povinností), věk dětí (a fáze jejich života) a také doba, kterou druhý rodič tráví s dítětem (podíl druhého rodiče na péči o dítě).
Výpočet v kalkulačce výživného, vychází z metodiky pro výpočet doporučené výše alimentů, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti (viz zde).
Kolik je výživné na dítě
Na úvod je nutné říci, že zatím stále neexistuje žádná jasná definice toho, kolik by mělo být výživné na dítě. Jeho výše je buďto záležitostí dohody mezi otcem a matkou. Nebo pokud se vzájemně nedohodnou, o výši výživného na děti rozhoduje soud. Ten posuzuje sociální podmínky obou rodičů a stanovuje individuální výši výživného.
Tabulka: Doporučená výše výživného – kolik budou alimenty 2024
V následující tabulce najdete doporučenou výši výživného (aktuální verze tabulky, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti. V tabulce jsou tyto 4 kategorie, podle věku/životní fáze:
- I. Předškolní věk (0 – 5 roků)
- II. První stupeň ZŠ (6 – 10 roků)
- III. Druhý stupeň ZŠ (11 – 15 roků)
- IV. SŠ a vyšší vzdělávání (16 roků a více)
Věk | Výživné na 1 dítě | Výživné na 2 děti | Výživné na 3 děti | Výživné na 4 děti |
---|---|---|---|---|
I. | 14% | 12% | 10% | 8% |
II. | 16% | 14% | 12% | 10% |
III. | 18% | 16% | 14% | 12% |
IV. | 20% | 18% | 16% | 14% |
Vyživovací povinnost otce na matku dítěte po porodu
Kromě vyživovací povinnosti na dítě, má otec dítěte i vyživovací povinnost na matku dítěte. Pokud otec a matka dítěte nejsou manželé, má i tak otec dítěte povinnost zajistit výživu matky, která porodila jeho dítě. Nárok na toto výživné má matka až do 2 let věku dítěte (do 2 roků po porodu). Kromě povinnosti platit pravidelné výživné, má pak otec dítěte povinnost přispívat i na jednorázové výdaje spojené s těhotenstvím a porodem.
Pokud otec dítěte nechce tyto výdaje nebo výživné platit, musí se matka dítěte obrátit na soud. Soud může nařídit povinnost platit už v době těhotenství. Platí totiž, že i když ještě není možné určit otcovství (testy je často možné provádět až po porodu), soud může nařídit tuto povinnost domnělému otci (s tím rizikem, že pokud by se otcovství následně neprokázalo, bude muset matka poskytnuté peníze vracet).
Základní fakta o výživném a alimentech
- O výživném vždy rozhoduje soud. Při sporech o výživné na nezletilé děti se ale neplatí soudní poplatky
- Oba rodiče mají povinnost předložit soudu své příjmy – buď ze zaměstnání, nebo z podnikání. Z nich pak soud vychází při stanovení toho, kolik bude výživné na dítě (nebo na děti)
- Výživné, které určil soud, se pak už dále nedaní – současně se započítává jako příjem při žádostech o různé sociální dávky
- Není žádný předpis, který by říkal, kolik může být minimální nebo maximální výživné. Soud přihlíží k tomu, jaké byly sociální a majetkové poměry před a po rozvodu. Snahou je, aby dětem byl zajištěn podobný životní standard, na jaký byly zvyklé
- Alimenty má (otec nebo matka) povinnost platit vždy každý měsíc (pokud soud nerozhodne jinak). Platí se dopředu (tedy ne jako výplata v zaměstnání o měsíc později, ale na začátku daného měsíce, by měla být zaplacená částka alimentů, na daný měsíc
- Do 18 roků se výživné platí tomu rodiči, který má dítě svěřené do péče
- Nad 18 roků by se alimenty měli platit již přímo dítěti (na výživné má nárok dítě)
- Povinnost platit soudem stanovené alimenty nezaniká ve chvíli, kdy dítě ukončí školu. Je vždy nutné podat k soudu návrh na zrušení vyživovací povinnosti
- O výživné může žádat o otci či matka dítěte. V případě, že k rozvodu dojde z viny jedno z nich, může ten druhý u soudu také žádat o výživné (zvláště v případech kdy se výrazně liší příjmy obou manželů), v tomto případě se ale již platí soudní poplatky
Co dělat když vám neplatí alimenty
Co dělat v případě, kdy soud sice stanovil vyživovací povinnost, ale druhá strana (otec či matka dítěte) alimenty stejně neplatí?
Ideální je, pokud se oba rodiče dítěte mezi sebou dovedou dohodnout. Pokud existuje nějaký rozumný důvod, proč ten druhý přestal platit (dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání ap.), vždy se určitě dá najít nějaký kompromis, domluvit si splátkový kalendář apod. Pokud dohoda není možná, měl by následovat „tvrdý“ postup.
Jak vymáhat alimenty
Výživné můžete vymáhat prostřednictvím exekuce. Stačí se obrátit na okresní soud v místě vašeho trvalého bydliště, kde podáte návrh na výkon rozhodnutí (na exekuci). Ten soud zpravidla obratem schválí. Exekuce pak nejčastěji probíhá srážkami ze mzdy, jsou ale i další možnosti.
Pokud vám druhý rodič dítěte nezaplatil alimenty 4 měsíce po sobě, můžete na něj podat i trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy. V tomto případě dotyčnému hrozí nepodmíněný trest (vězení), a soudy o tom zpravidla rozhodují velmi rychle. Je to velmi často dostatečná motivace, aby vám ten druhý zaplatil, co dluží.
Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky bez registru a bez dokazování příjmů. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky bez registru a bez zástavy majetku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.
Dobrý den, určitě je dobře, že existuje doporučující tabulka. Určitě se chci s manželkou dohodnout na výši alimentů, nechceme se dohadovat u soudu. Ale ta tabulka mi přijde, že se v ní počítá jen s jedním dítětem. Při 4 dětech by to bylo skoro 100% platu… Já mám dvě nad 18 a jedno 10-14. Kdybych se držel tabulky, i dolní hranice, tak je to 53 %, což mi přijde hodně. Nevíte prosím, jaká je v našem případě alespoň zhruba běžná částka? Beru čistého 31500 a manželka 28000. Každý budeme mít svůj byt a žádné dluhy nemáme. Navíc mám v plánu manželce nechat dvě už končící stavební spoření napsané na děti (cca 500 000 Kč). Ale to asi pro výpočet nehraje roli?
Dobrý den, v květnu jsem odmaturovala a otec se kterým nevedeme bližší vztah mi automaticky přestal platit výživné (800 kč mesíčně jen). Během prázdnin jsem si vydělala na brigádách v červenci 3300 kč a v srpnu 3200 kč. Momentálně jsem vedena na úřadu práce a nemohu sehnat práci. Žiji jen s maminkou, která není zrovna v dobré finanční situaci. Otec nepodal ani návrh na zrušení alimentů. Co mám tedy dělat ?? Když jsem na úřadu práce má otec stále nějakou povinnost platit výživné?? Nebo dokonce vyšší než 800 kč ?? prosím tedy o radu a děkuji moc.
Dobrý den,
Manželova dcera studovala VŠ, kterou po 2,5 semestrech ukončila nezdarem. Po celou dobu ji manžel platil výživné stanovené soudem. Přihlásila se na jinou VŠ v mistě bydliště, rovněž její koníčky a nároky se zmírnily. Současně došlo u manžela k výraznému poklesu platu. Výživné jí po dobu, kdy nestudovala neplatil. Musí o nové výši výživného rozhodnout soud, když dcera s otcem nekomunikuje a domluva s ní není možná? Popř. kdy nastává okamžik, kdy zletilému dítěti se výživné přestává platit?. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, moje manželka má z prvního manželství dceru které letos bylo 15 let. Soudem určená výše alimentů v jejich 6-ti letech byla 2000,- Kč Bývalý manžel přispívá navíc proti alimentům 500,- Kč měsíčně. Vše běží jak má. Nicméně částka začíná být dosti nízká. Domnívám se, že by měla být výše alimentů zvýšena dle věku dítěte. Samozřejmě o této změně nechce bývalý manžel ani slyšet a kalkuluje s argumenty, že dceru bere na zahraniční dovolené a pravidelně na víkendy k sobě. Nebo že jeho matka kupuje vnučce ošacení, které je nepřiměřeně drahé. Problém je v tom, že zahraniční dovolená dceři dojíždění do školy a další potřebné výdaje nezaplatí. Bude soud do uznání co otec platí nebo neplatí na své dítě započítávat tyto finance (dovolená, peníze od babičky). Nebo je to pouze nadstandard na který nebude soud brát zřetel. Velice děkuji za případnou odpověď.
Dobrý den mám prosbu muj bejvalí sice platí ale malo dluží mi sice 9000kč.za mesíc od nej mam dostavat 4000kč.tak to jsou vlaste už za dva mesice.ale chci se zeptat i jestli stakovou castkou se da neco delat nebo alespon po hrozit. Děkuji za odpověd
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se do alimentů započítává i voda, elektřina a plyn, děkuji.
Dobrý den, můj přítel je nyní ve výkonu trestu odnětí svobody, za dlužné výživné. V období, za které mu byl vyměřený trest, ale byl (bohužel) také ve výkonu trestu, po propuštění byl evidovaný na úp, kde mu bylo přiznané existenční minimum. Je tedy dlužníkem, pokud byl ve výkonu a z existenčního minima je povinen hradit výživné?
Děkuji, Buriáová, 603428854
Dobrý den,
bydlím s dcerou sám, které teď bylo 18 a studuje. Bývala manželka založila dceři účet a bude jí posílat peníze na účet. Otázka zní, má dcera povinnost mi přispět z výživného na veškeré výdaje spojené s ní, nebo si může výživné ponechávat a nakládat s ním podle svého?
Předem děkuji.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ,pokud má zletilý syn individuální studijní plán a nastoupí při něm do zaměstnání na plný úvazek ,zda otci zaniká placení výživného .
Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,
doporučené výživné na dítě je dle zdejších tabulek 17-25%, znamená to tedy, že u dvou dětí má rodič platící výživné platit 50% čisté mzdy, u třech dětí 75% mzdy, a u 4 dětí 100% mzdy už od dvou dětí to znamená bydlet pod mostem. Vždyť už u dvou dětí je to neúnosné. Jak si má ten rodič zajistit střechu nad hlavou ?
Dobrý den, měla bych prosím vás dotaz. Je mi 24 let, řádně jsem ukončila v 19 letech střední školu a nastoupila na vysokou školu, kde mě po 4 letech bohužel vyloučili kvůli jedné dvakrát neúspěšně ukončené zkoušce. Rozhodla jsem se proto jít zpátky na střední školu (z finančních důvodů byla střední škola pro mě schůdnější, než vysoká, kde se platí vysoké školné). Ve škole jsem vynikající student, absenci mám minimální, řádně se připravuji na své budoucí povolání, s pomocí druhých lidí jsem si zařídila fotografický ateliér a před měsícem jsem začla podnikat. Podnikání mi zatím nic moc nevynáší, proto ještě chodím na brigády, abych se nějak uživila. Otec mi ale již přestal platit alimenty. Domnívá se, že pokud jsem zpátky na střední škole, platit alimenty mi nemusí. Proto bych se chtěla zeptat, zda je v právu on nebo mám stále právo na výživné? Děkuji za radu.
Dobrý den,mám autismem postiženého syna (ZTP/P). Na syna dostává bývalá žena příspěvek na péči 12000Kč. Já platím soudem určené alimenty. Příští rok bude synovy 18 let,chodí do zvláštní školy,poté zřejmě půjde na učiliště. Chtěl by jsem se zeptat jak to je u postižených dětí s výživným po 18 roce
Děkiji za odpověď.
Manželka odešla s dětima a chce po mě alimenty,ale nejsme ještě rozvedení a ona už má partnera.Dostal jsem radu,že platit mám až po soudu.Jak to je ?Děkuji za radu
Dobrý den,
Prosím vás o radu. Žijeme s matkou v jejím bytě, obě dostáváme důchod po otci – 5 000 Kč každá. Ovšem žijeme oddělené životy, platím si své jídlo (její jíst nesmím), drogerii, oblečení, učebnice, telefon, jízdné, školní potřeby i školné za střední školu. Na to vše mám sirotčí důchod a ještě důchod od matky, která mi navíc hradí měsíčně cca 1000 kč za zálohy na energie.
Nedávno jsme se bavily o tom, kolik peněz by mi vlastně měla dávat. Vzhledem k tomu, že je její důchod závislý na mém studiu, myslela jsem si, že dostává důchod v podstatě na mě, na ty energie, jízdné, školu, a že já mám důchod na oblečení a jídlo. Navíc pracuje a její příjem činní trojnásobek mých financí na měsíc. Nicméně ona tvrdí, že mi žádné peníze vůbec dávat nemusí. Nemá ale přece také vyživovací povinnost? I kdyby mi nedávala svůj důchod „z dobré vůle“, abych si podle ní mohla užívat (na což mi opravdu peníze nezbudou), nějaké peníze by mi dávat měla, ne?
Je možné nějak zjistit, kolik by mi doopravdy měla dávat? Mohu argumentovat tabulkou výživného? Už opravdu nevím, co mám dělat nebo jak jí to vysvětlit. Neustále opakuje, že mi taky nic dávat nemusí. Na ČSSZ mi dnes řekli, že je vdovský důchod opravdu pro její potřeby, ale proč je tedy potom závislý na mém studiu? Nechce mi přispět ani na výjimečné zdravotní výdaje, které momentálně potřebuji. Radši si koupí oblečení, jde do restaurace a neřeší nic. Pro ní neexistuje, že by mi nestačily peníze, protože přece „dostávám strašně moc peněz“. Přijde mi to nemorální, ale nevím, co dělat. Jaký vliv na to vše má fakt, že bydlím v jejím bytě?
Mockrát děkuji za odpověď, velmi si jí cením.
Dobrý den.
Mám dotaz.Musím platit výživné pokud jsem přišel o práci a nyní už beru jen soc dávky v celkové v ýši 2200 kč. Děkuji za odpověd.
Dobrý večer mám také problém s bývalým mužem již druhým rokem mi neplati na dceru a vymlouva se stale dokola na jeho socialni situaci pry bydli po ubytovnach a v azilovych domech ale je zvlastní e nedávno semnou komunikoval a bydlel tady poblís v byte který stal měsícne 8000 ma syna v péči a tomu jeho matka alimenty platí je možnost to nejak řešit aby mi alimenty platil když je udajně vtakovéto situci vyzkousela jsem už soud exekutora i policii ale vse marne když měl nastoupi na vykon trestu prisla amnestie pakjsem veskere snaení a dohady a hadky vzdala jeliz mam pocit ze se stejne nic nezmeni dluzí mi již 70000kč a ja nevím kam se obrátit dceři je 11 let a pobírá 1700 alimenty mesícne ale nevidíme ani korunu poradíte co stím nebo uz jsem namidlena a nezbyvá mi nic jineho nez čekat děkuji za radu….
Dobrý večer, měla bych dotaz. Bývalý mi dluží 7500Kč na alimenty, ted mi už plati jak má, naskládalo se to protože mi posilal min nez mel..muzu ho dat na exekuci? A pokud by mi ted poslal půlku jak on chce (přesně 4000Kč ) dá se to dát ještě na exekuci ? jaká je minimální částka,za kterou bych ho mohla udat? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den.
Můj otec mi dluží na alimentech. V červnu 2013 jsme měli soud, který mu uložil podmínku, která vyprší 01/2015. Má platit 5.000Kč měsíčně + dluh. Bohužel mi platí jen 2.000Kč a to i se zpožděním ke dni splatnosti jeho povinnosti.
Chci se zeptat, zda ho mohu udat zas na policii. Pokaždé se dozvím něco jiného.
Nebo zda by šla situace řešit i jiným způsobem.
Otec je veden jako OSVČ.
Děkuji předem za odpověď.
S pozdravem
Michaela Hanzalová
Dobrý den, po skoro 30 letech manželství už nemůžu vydržet v situaci, kdy manžel vede 3 roky „druhý život“ s milenkou. Máme spolu dvě dospělé děti, které studují VŠ. Jeho čistý příjem (je zaměstnanec) je kolem 65000,můj 23000. Za poslední dobu hodně peněz samozřejmě padlo na jeho nový koníček (milenku). Založil si nový účet a z něj platí její radovánky. Chci se rozvést. O jaké výživné mohou děti žádat, mohu žádat i já na sebe? Chtěla bych říct, že skutečně jsem se snažila manželství zachránit, ale už v tom dál nemůžu žít. On o ničem mluvit nechce, domlouvat se nechce, ať si prý zařídím, když to tak chci. Ještě bych se chtěla zeptat, zda lze majetek řešit až po rozvodu a zda je nutné se rozvodu u soudu účastnit osobně.
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli si můžu zažádat o zvýšení alimentů z důvodu,že si otec děti nebere.Mladší syn je mentálně postižený a hůř nese ,že s otcem není.Starší syn nedostává pro změnu žádné dárky.Otec se nezajíma o zdravotní stav dětí,ani o prospěch ve škole.Staršímu bude 18 a na něj platí 3.500,mladšímu je 15 a na něj platí 2500.Nepřispívá ani na kroužky a podobné věci.Děkuji a za odpověd.
Ziji se svym skoro 18ti letym synem v Holandsku.Jeho otec zije v Rakousku a ma Rakouskou narodnost.Po narozeni meho syna(1997) jsem zazadala o krevni zkouzky ze kterych samozrejme vyslo ze je otcem.Soud urcil alimenty, ale do dnesniho dne jsem nevidela ani korunu.Otec nikdy nevzal zodpovednost se zajimat.V zahranici ziji se synem od roku 2000. Ma muj syn narok o zpetne zazadani alimentu?vim jen ze jeho otec ma dalsi 4 deti a vim take kde bydli.Po domluve se svym synem(na jeho prani) jsme jeho otce navstivili, ale o alimentech ani slovo.Muj syn si je vedom cele situace ale nechce se svym otcem zatim zadny kontakt.Ja jsem se rozhodla ze to tak nenecham, jelikoz muj syn ma pravo na to co mu patri.Alespon si to myslim.
Ma můj skoro 18letý syn nárok si zažádat o zpětné splácetni alimentace za 18 let?
Syn žije se mnou v zahraničí (EU) od roku 2000. otec žije v Rakousku,
Po narozeni mého syna(1997) proběhla na mou žádost krevní zkouška. Alimentace byla určena soudem. Otec do teto chvíle nezaplatil ani korunu. Ma smysl žádat nebo jsme bez šance..
Děkuji
Dobry,den mám problem se splacením výživném na dceru 12 let po celou dobu od narození dcery jsem hradil soudně určešnou spaltku 1000 včas plus jsem posílal na víc 500 kč před třemi roky my byla částka na víšena na 2000 a tak jsem platil další rok ,pak jsem přišel o práci a od té doby se to se mnou táhlo nepravídelné sem posílal peníze na dceru mezí tým jsem přišel o byt a zustal jsem na ulici do slova a do písmene žadál sem soud o snížení nebo dočasném pozastavení ale bohužel naopak mi byla částka zvíšna na 2500 kč i přes to že sout si prověříl muj přijem a sam uznal že muj přijem je …0kč v současné době jsem byl předvolan na policijí s tím že proti mně moje x podala trestní oznamení na 110 000 což je hloupost bohužel je fakt že sem se x sveříl před tim že jsem o čas složenek přišel při strate bytu a celkoveho potulovaní co mohu ted dělát děkují s pozdravem A.K
Dobrý den,
obracím se na Vás s otázkou ohledně alimentů. Moje dcera (19), chce ukončit studium na vysoké škole a hlásit se na ÚP, kde si aktivně bude hledat práci. Je při tom otec na dále povinen platit alimenty? Samozřejmě do té doby, než si najde práci? Děkuji za odpověď
Dobrý den.Chtěla bych se prosím zeptat na jednu věc….Jsem plnoletá,ještě studuji,rodiče jsou rouvedeni a do nedávna jsem žila s mámou a táta mi platil výživné. Ted jsem se odstěhovala k příteli a chtěla jsem vědet,jestli mi může platit výživné jak máma,tak i táta..?Předem děkuji 🙂
Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.