- Příspěvek na bydlení 2024
- Kalkulačka: Výpočet přídavky na bydlení 2024
- Normativní náklady na bydlení v roce 2024
- Kalkulačka: Přídavky na bydlení od 1. 1. 2024
- Nový formulář – příspěvek na bydlení
- Příspěvek na bydlení pro Ukrajince 2024
- Kalkulačka – výpočet dávky pro Ukrajince 2024
- Formulář: Žádost o příspěvek na bydlení
- Formulář: Doklad o výši nákladů na bydlení
- Přídavky na děti 2024
- Kalkulačka: Kolik jsou přídavky na dítě v roce 2024?
- Kalkulačka: Přídavky na děti od 1.1.2024
- Kalkulačka: Příspěvek na dítě od ledna 2024
- Kalkulačka alimenty 2024: doporučená výše výživného na dítě
- Formulář: Žádost o přídavek na dítě
- Formulář: Potvrzení o studiu
- Formulář: Doklad o výši ročního příjmu
- Formulář: Doklad o výši čtvrtletního příjmu
- Hmotná nouze 2024
- Příspěvek na živobytí 2024
- Příspěvek na živobytí pro Ukrajince 2024
- Výpočet příspěvku na živobytí 2024
- Kalkulačka doplatek do životního minima 2024
- Hmotná nouze: mimořádná okamžitá pomoc 2024
- Doplatek na bydlení 2024
- Kalkulačka doplatek na bydlení 2024
- Formulář: Žádost o příspěvek na živobytí
- Formulář: Žádost o doplatek na bydlení
- Formulář: Žádost o mimořádnou okamžitou pomoc
- Hotovostní půjčka do 500 000 Kč – vyřízení online, peníze do 24 hodin
- Půjčky na směnku – kolik si můžu půjčit a je to legální?
- Nebankovní půjčka na splátky do 100 000 Kč – vyřízení online, peníze ihned
- Povinné ručení srovnání 2024 – úspora až 2000 Kč, vyřízení do 5 minut online
- První půjčka zdarma (bez poplatků, bez úroků) nebo i na splátky (až 10 měsíců)
- Rychlá půjčka do 15 minut – až 20 000 Kč na cokoliv
- Nebankovní půjčky ihned na ruku v hotovosti – 100 000 Kč nebo i více
- Půjčka v hotovosti nebo na účet až 70 000 Kč bez zástavy a bez ručitele
- Akce: Půjčka 30 000 Kč na 30 dní zcela zdarma – bez úroků a bez poplatků!
- Půjčka do 20 000 Kč pro OSVČ – bez ručitele a bez zástavy
- Rychlá půjčka 5000 Kč ihned na účet i bez potvrzení o příjmu
- Okamžitá online půjčka – úvěrový limit až do 50 000 Kč
- Která půjčka do výplaty do 10 tisíc korun je nejvýhodnější?
- Půjčka 5000 Kč bez registru ihned na účet
- Půjčka 30 000 Kč – peníze ještě dnes v hotovosti na ruku
- Soukromé online půjčky – výhodné a férové podmínky
- Rychlá půjčka 15000 Kč bez registru
- Půjčka 200 000 Kč na cokoliv bez ručení
- Půjčka ihned v hotovosti na ruku – peníze kdykoliv i o víkendu
- Půjčka 50000 Kč v hotovosti na ruku ihned
Tabulka výživné a alimenty – kolik je výživné na dítě 2024
Kdo má nárok na výživné nebo alimenty na dítě? Kdy musí otec platit výživné matce dítěte? Jak vyřídit alimenty, a co dělat když vám ten druhý neplatí? Jak postupovat, kde hledat pomoc, a na co si dát pozor? Přinášíme vám přehled všech základních faktů, a důležitých informací, na téma výživné a alimenty na dítě.
Vzájemná vyživovací povinnost rodičů a dětí
Obecně platí zásada, že rodiče a děti mají vzájemnou vyživovací povinnost. Zpravidla se pojmy jako výživné nebo alimenty spojuje pouze s případy, kdy jeden z rodičů platí tomu druhému peníze za nezaopatřené nezletilé dítě. Obecná právní úprava v oblasti výživného je ale mnohem komplexnější. Vyživovací povinnost tak nemají jenom rodiče (otec nebo matka), ale ve výsledku i děti (dospělé děti mají zákonnou povinnost postarat se o své rodiče, kteří jsou třeba nemohoucí nebo v důchodu).
Kalkulačka výživné na dítě – kolik jsou minimální alimenty 2024?
Pro výpočet výživného, hraje roli celkový počet dětí (počet vyživovacích povinností), věk dětí (a fáze jejich života) a také doba, kterou druhý rodič tráví s dítětem (podíl druhého rodiče na péči o dítě).
Výpočet v kalkulačce výživného, vychází z metodiky pro výpočet doporučené výše alimentů, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti (viz zde).
Kolik je výživné na dítě
Na úvod je nutné říci, že zatím stále neexistuje žádná jasná definice toho, kolik by mělo být výživné na dítě. Jeho výše je buďto záležitostí dohody mezi otcem a matkou. Nebo pokud se vzájemně nedohodnou, o výši výživného na děti rozhoduje soud. Ten posuzuje sociální podmínky obou rodičů a stanovuje individuální výši výživného.
Tabulka: Doporučená výše výživného – kolik budou alimenty 2024
V následující tabulce najdete doporučenou výši výživného (aktuální verze tabulky, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti. V tabulce jsou tyto 4 kategorie, podle věku/životní fáze:
- I. Předškolní věk (0 – 5 roků)
- II. První stupeň ZŠ (6 – 10 roků)
- III. Druhý stupeň ZŠ (11 – 15 roků)
- IV. SŠ a vyšší vzdělávání (16 roků a více)
Věk | Výživné na 1 dítě | Výživné na 2 děti | Výživné na 3 děti | Výživné na 4 děti |
---|---|---|---|---|
I. | 14% | 12% | 10% | 8% |
II. | 16% | 14% | 12% | 10% |
III. | 18% | 16% | 14% | 12% |
IV. | 20% | 18% | 16% | 14% |
Vyživovací povinnost otce na matku dítěte po porodu
Kromě vyživovací povinnosti na dítě, má otec dítěte i vyživovací povinnost na matku dítěte. Pokud otec a matka dítěte nejsou manželé, má i tak otec dítěte povinnost zajistit výživu matky, která porodila jeho dítě. Nárok na toto výživné má matka až do 2 let věku dítěte (do 2 roků po porodu). Kromě povinnosti platit pravidelné výživné, má pak otec dítěte povinnost přispívat i na jednorázové výdaje spojené s těhotenstvím a porodem.
Pokud otec dítěte nechce tyto výdaje nebo výživné platit, musí se matka dítěte obrátit na soud. Soud může nařídit povinnost platit už v době těhotenství. Platí totiž, že i když ještě není možné určit otcovství (testy je často možné provádět až po porodu), soud může nařídit tuto povinnost domnělému otci (s tím rizikem, že pokud by se otcovství následně neprokázalo, bude muset matka poskytnuté peníze vracet).
Základní fakta o výživném a alimentech
- O výživném vždy rozhoduje soud. Při sporech o výživné na nezletilé děti se ale neplatí soudní poplatky
- Oba rodiče mají povinnost předložit soudu své příjmy – buď ze zaměstnání, nebo z podnikání. Z nich pak soud vychází při stanovení toho, kolik bude výživné na dítě (nebo na děti)
- Výživné, které určil soud, se pak už dále nedaní – současně se započítává jako příjem při žádostech o různé sociální dávky
- Není žádný předpis, který by říkal, kolik může být minimální nebo maximální výživné. Soud přihlíží k tomu, jaké byly sociální a majetkové poměry před a po rozvodu. Snahou je, aby dětem byl zajištěn podobný životní standard, na jaký byly zvyklé
- Alimenty má (otec nebo matka) povinnost platit vždy každý měsíc (pokud soud nerozhodne jinak). Platí se dopředu (tedy ne jako výplata v zaměstnání o měsíc později, ale na začátku daného měsíce, by měla být zaplacená částka alimentů, na daný měsíc
- Do 18 roků se výživné platí tomu rodiči, který má dítě svěřené do péče
- Nad 18 roků by se alimenty měli platit již přímo dítěti (na výživné má nárok dítě)
- Povinnost platit soudem stanovené alimenty nezaniká ve chvíli, kdy dítě ukončí školu. Je vždy nutné podat k soudu návrh na zrušení vyživovací povinnosti
- O výživné může žádat o otci či matka dítěte. V případě, že k rozvodu dojde z viny jedno z nich, může ten druhý u soudu také žádat o výživné (zvláště v případech kdy se výrazně liší příjmy obou manželů), v tomto případě se ale již platí soudní poplatky
Co dělat když vám neplatí alimenty
Co dělat v případě, kdy soud sice stanovil vyživovací povinnost, ale druhá strana (otec či matka dítěte) alimenty stejně neplatí?
Ideální je, pokud se oba rodiče dítěte mezi sebou dovedou dohodnout. Pokud existuje nějaký rozumný důvod, proč ten druhý přestal platit (dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání ap.), vždy se určitě dá najít nějaký kompromis, domluvit si splátkový kalendář apod. Pokud dohoda není možná, měl by následovat „tvrdý“ postup.
Jak vymáhat alimenty
Výživné můžete vymáhat prostřednictvím exekuce. Stačí se obrátit na okresní soud v místě vašeho trvalého bydliště, kde podáte návrh na výkon rozhodnutí (na exekuci). Ten soud zpravidla obratem schválí. Exekuce pak nejčastěji probíhá srážkami ze mzdy, jsou ale i další možnosti.
Pokud vám druhý rodič dítěte nezaplatil alimenty 4 měsíce po sobě, můžete na něj podat i trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy. V tomto případě dotyčnému hrozí nepodmíněný trest (vězení), a soudy o tom zpravidla rozhodují velmi rychle. Je to velmi často dostatečná motivace, aby vám ten druhý zaplatil, co dluží.
Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky bez registru a bez dokazování příjmů. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky bez registru a bez zástavy majetku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.
Dobrý den,soud vyměřil bývalému příteli 1800kč na syna.Zpočátku platil pravidelně,ale od prosince r.2014 do února 2015 poslal jen 500-ku,pak dva měsíce po 1800kč,a od července dosud jen po tisícovce,takže dluží celkem 6700.Byla jsem i na sociálním odboru,ale tam mně paní řekla,že na něho „nemůžou“,protože nesplnil nějakou lhůtu 3.měsíců….Tak nevím,přece jednou soud rozhodl jak rozhodl a pán to bojkotuje?O syna nejeví absolutní zájem,pět let už ho neviděl a zájem nejeví ani prarodiče….Snažila jsem se ho kontaktovat přes sms,jestli je nemocný nebo nemá práci,ale vůbec nereaguje.Nebo telefon pokaždé zvedne a hned položí,Tak co mám ted dělat?Jsem se synem sama,navíc dlouhodobě na neschopence….Děkuji za odpověd,Karla
Dobrý den, bývala manželka mého přitele zažádala o zvýšení alimentu. Přitel platí pravidelně alimenty bez problémů. Mému přiteli v práci snížili čistý příjem a teď jeho finanční situace je příjmy rovná se výdaje a skoro nic mu nezůstane. Na co soud přihlíží? Dokládá se u soudu jen příjmy nebo je třeba doložit i výdaje či co je potřeba všechno doložit? nebo se na to nehledí? děkuji
Dobrý den,
jak se dá postupovat, když otec sice platí, ale jen třeba symbolicky třeba 100kč za měsíc místo částky 2500kč. Celkem dluží 35 tisíc. Děkuji
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co mám dělat v mém případě. Bývalý manžel už asi 6 roků neplatí na syna výživné. Je po celou dobu nezvěstný, nikdo neví kde se zdržuje. Na policii chodím každé 4 měsíce podávat trestní oznámení. Zajímalo by mě, kdyby byl dopaden, zda má povinnost zaplatit výživné zpětně za celou dobu , kdy neplatil. Děkuji za odpověd
Dobrý den,
mám dotaz, dcera před rokem ukončila studium na střední škole,studium bylo ukončeno maturitou. Rok byla vedena na ÚP, od září 2015 opět studuje a to na VŠ,otec si sám od sebe zrušil výživné,řekl,že dcera již dostudovala a tudíž výživné platit nemusí,když jsem mu řekla,že mu výživné musí zrušit soud, řekl,že to není pravda. Má dcera nárok na výživné když studuje na VŠ denní studium a je jí 21 let ? A má nárok i na zpětné vyplacení když byla na ÚP.
Děkuji za odpověď
Dobrý den, mám dotaz. V roce 2014 v květnu jsem maturovala – neuspěla jsem. Poté jsem šla na opravný pokus v září 2014 – znovu jsem neuspěla, s tím, že jsem se i v tom září 2014 přihlásla na úřad práce, protože už jsem nebyla studentka. Pak jsem se nepřihlásila na poslední pokus v květnu 2015 a přihlásila jsem se až na září 2015, tedy na ten poslední pokus, ten jsem opět nezvládla. Na tom úřadě práce jsem byla do července 2015 a v září 2015 jsem se přihlásila znova do 4. ročníku, s tím, že si chci dodělat maturitu a šla jsem tedy na denní studium, takže jsem opět studentka. Mimochodem bydlím už rok a půl sama, od té doby, co jsem se přihlásila na úřad práce a pobírám dávku hmotné nouze, ale z toho se nedokážu dopravovat do školy a platit výdeje, co se týče školy, proto právě potřebuji alimenty. Chci se tedy zeptat, jestli mám nyní znova nárok na alimenty od obou rodičů.
( Jsem plnoletá, je mi 21 let )
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat čekám dítě termín mám za 11 dní. Celé těhu se otec dítěte moc nehlásí, že by mi přispěl nebo podobně tudíž mě žíví moji rodiče. Po narození dítěte chci dát žádost o výživné. Slyšela jsem ale že také jde zažádat o to aby platil i na mou osobu je to pravda ? Děkuji.
Dobry den,
s pritelkyni mame 8 mesicni holcicku. Vidal jsem je jen o vikendu nebot neni financne mozne dojizdet kazdy den z prace za nimi. Nedavna hadka dovrsila do stavu ze pritelkyne po mem odjezdu za praci mimo mesto. Me dala k soudu na vyzivne. Dozvedel jsem se to az po tydnu v praci.
Ackoli platim pravidelne dohodlou castku mezi nami, vcas a mnohe dalsi vydaje, jako ockovani, nektere nakupy apod. Nicmene muj dotaz je nasledovny: jedna se zaroven i o peci jako takovou s tim ze mi muze soud naridit omezene navstevy (tim myslim jako kdybychom byli rozvedeni naprikald jen 2 vikendy v mesici)?
Uz takhle pro me vidat moji malou holcicku jen o vikendech bylo a je psychciky narocne. Mam nejakou sanci aby soud rekl ze ji mohu navstevovat kdykoli nebo minimalne kazdy vikend? v predmetu dopisu soudu je : Ve veci pece o nezl.
Znamena to ze pritelkyne timto chce dceru do sve pece a budu muset celit i tomuto ?
Dobry den,
otec podal navrh na zruseni vyzivneho (uz nestuduji), jak bude probihat soud? Zanedlouho je stani, potkam se tam s nim? A lze to udelaz nejak rychleji, kdyz reknu ze se vseho samozřejmě vzdavam a nic uz po nem nechci?
Dekuji
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat.Mému otci soud stanovil soud výživné ve výši 3500, ale podle našich propočtů mu nezbývá životní minimum na mě a pro něj.Tak se odvolal, jak má docílit toho, aby mu je snížili?Je vůbec nějaká možnost aby mu je snížili?
Dobrý den, po dlouhodobé nevěře (min. 4 roky) a velkému psychickému tlaku jsem rozhodnuta se rozvést se svým manželem. Máme děti 21 a 24 obě řádně studují VŠ. Manžel odklání peníze a podporuje milenku. Nevím, jaké má nyní příjmy. Je zaměstnanec a jeho plat čistého je asi 80tis. a vysoké cestovní náhrady k tomu. Má velni nákladné i koníčky. V dědictví získal byt a akcie. Já mám 20 tis. Jaké mohou žádat děti výživné? Mohu žádat o výživné i já?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak soud posuzuje výši výživného v případě, že je bývalý partner OSVČ, daňové přiznání má nulové nebo minimální (jako většina OSVČ)…, ale jeho skutečné příjmy ačkoli neoficiálně činí v čistém minimálně 30tisíc korun po odečtení nákladů… žili jsme spolu jedenáct let, takže to vím… naše dohoda byla, že bude platit 4 tisíce korun, zatím i platí, ale zajímalo by mne, zda je možnost soud požádat o zvýšení, abych si nakonec ještě nepřihoršila. Synovi bude v září šest let a samozřejmě, že náklady se nám zvyšují…zájmové kroužky, školka v přírodě, ošacení atd. Já jsem na vše sama, platím hypotéku, naše společné dluhy, které vzhledem k tomu, že jsem zaměstnancem měla na sebe psané já a z výplaty nám zbyde cca 500,- … Má vůbec v takovém případě soud zkusit ?
Dobrý den,
Odešla jsem od rodičů bydlím u rodinné známé, protože moji rodiče jsou alkoholici. Jak nebo kam mám zajít abych o ně mohla zažádat? děkuji za odpověď
Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat jestli je určená doba do kolikati let věku dítětě lze uvest otce a žádat o alimenty.Neuvedla jsem otce své dcerky z důvodu strachu o dítě,ale dcerce už je 12let a máme problém vyjít s penězi jelikož jsem samoživitelka,platím hodně za byt,splácím půjčku kterou jsem si vzala na zařízení bytu a nemám moc vysoky příjem a dcerka roste a nezbývá na oblečení,za chvílí bude studovat střední a vysokou školu,tak ani to nevím jak zvládnem,tak se ptam jak to s tím vším je?Děkuji za odpověd.
dobry den, sem matka samozivitelka a pobiram 7600,- rodicovsky prispevek a 4900,- prispevek na bydleni. bydlim s dcerou v 2+1 a platim 10800,- mesicne. chci se zeptat mam narok na vyssi davky od socialky? nebo-li mam narok na hmotnou nouzi?
a jeste bych mela jeden dotaz ted nedavno probehl soud s otcem me dcery a ma mesicne urcene alimenty 1000,- pani na socialce mi rekla at donesu papir o rozhodnuti o alimentech s razitkem nabiti pravni moci. jelikoz mi papir prisel pred dvema dny a tim padem to jeste nenabylo pravni moci tak jsem to na socialku nedonesla . a misto 12500,- mi z uradu prislo 7800,- je to mozne? je to temi alimentami nebo tim ze jsem nedonesla rozsudek od soudu ? dekuji
Dobrý den,
můžete mi, prosím, odpovědět zda má otec povinnost platit matce výživné za syna,který je po dobu 3.měsíců na povinné brigádě (dané školou) v zahraničí?
Děkuji za odpověď,
Alena.
Dobrý den chci se zeptat, Dcera dostudovala a ukončila školu v červnu věk 21let studovat již nehodlá, a od 1.9 se hlásí na uřad práce,kdy mám zaplatit poslední dávku výživného a musím požádat soud o zrušení vyživovací povinosti Děkuji za odpověd´
dobry den,chtela bych se zeptat jesti pri urceni vyse alimentu se prihlizi k pujckam a exekucim.manzel se se svoji byvalou zenou u soudu dohodli na stridave peci o sve dve deti.soud mu tehdy navic urcil vyzivne 2000kc.casem ale jedno dite zustalo u nas a druhe u byvale zeny.i pote ji porad platil celou castku.deti jsou 8 a 10let takze je nechavame rozhodnout se kdy chteji ke svemu rodici,neni v tom problem.platil ji vzdy(ikdyz byl chvily bez prace)nic nedluzi na alimentech.nyni mame spolu 2lete dite a prestavame to zvladat,protoze ja mam ve sve peci take syna z predesleho vztahu a jsem na materske.oni maji tedy 1dite a mi vlastne 3.pritel by chtel pozadat o snizeni nebo uplne zruseni vyzivneho,ale jeho byvala zena rika ze to soud nepovoli protoze jeji soucasny pritel je v osobnim bankrotu a plati nejake exekuce.a ze bude chtit jeste navysit castku.jenze mi mame take pujcky ktere musime splacet a take sme jednu exekuci jiz splatily.odecitaji se tedy tyto pujcky z prijmu a vypocitava se to z toho co nam zustane na zivobiti? mame sanci aspon na snizeni alimentu,prislo by mi to i fer,pokud maji kazdy jedno dite..navic oni oba chodi do prace a u nas jen pritel,ja jsem na materske…moc dekuji za pomoc
Dobry den chtěla bych se zeptat…neuvedla jsem (bývalého)přítele jako otce do rodného listu..nepřál si to a nakonec jsme se tak dohodly stim ze bude přispívat nebo synovi založí nějaké spoření…bohužel zustalo jen u slibů ale já to tak nechci nechat.synovi je 5mesicu a chci aby byl nějak zajisteny do budoucna.jsem na něj sama a tudíž chci aby jeho zploditel aspoň něco platil…jak na to? Dekuji
Dobre Den
Prosim vas Ja som Zahranicny a po 4 roky manzelka isla k rozvodu mam spolocne dieta ma uz 7 rokov v rokov 2013 dostala vyzivnu 210 eur,ale rozhodnutie sudu bolo neprítomnosti Ja som nevedel a nebol som na sud lebo bol som v mojej krajne ,sud rozhodnutie bolo najväčšie suma oni nevedeli kolko mam prijem a majetok pomery potom podla vas co treba robit
S Pozdravom
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Mám 13 letého syna, který žije s otcem. Chtěla bych se zeptat do kolika let věku dítěte musím na syna platit (se synem v kontaktu nejsem, tak kdy a jak zažádat o zrušení placení výživného) a od kolika let je možné výživné posílat přímo synovi.
Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,chtěl bych vědět,jestli přítelkyně,které byly děti svěřeny do péče soudem,má právo na zpětné vyrovnání alimentů do doby rozhodnutí soudu,kdy žily s matkou a jestli má nárok na nějakou vyživovací povinnost na sebe jakožto nezaměstnaná…soud se tím vůbec nezabíval.Děkuji
Dobrý den.
S manželkou jsme se rozvedly a soudně mě byly určeny alimenty na dcery. Momentálně jsme se společně doodli, že budu posílat o 1000,- Kč víc. Je nutné, aby jsme šli s navýšením alimentů k soudu, nebo stačí udělat písemnou dohodu pouze mezi sebou a bude k ní popřípadě do budoucna přihlíženo? Je mě zamezeno ve vídání dcer a nechci to řešit soudně. Manželka říká, že dcery nemůže nutit. Navrhnul jsem jí, že jí přidám 1000,- korun, ale chci dcery alespoň 2x doroka vidět. Nechce o tom slyšet. Za rozvod můžeme samozřejmě oba, ale velikou roli v rozvodu rály manželky nevěry. Mám pocit, že mám plno povinností a nemohu se domoci práva. Děkuji za odpověď. Miroslav K
Dobrý den,
je možné, aby moje ex manželka žádala o zvýšení výživného na syna (10let) když platím pravidelně 5 tisíc a k tomu navíc 1/2 poplatků na školu v přírodě, kroužky apod.? Syna beru na dovolenou, v zimě na hory. Exmanželka se z vlastního bytu sama dobrovolně přestěhovala do podnájmu v Praze, že to je prý pro syna nejlepší. Může soud brát v úvahu tyto věci (placení nad ráme výživného a dovolené) a nesmyslné argumenty mojí exmanželky?
Dobrý den,
můj manžel má 19 -letého syna,na kterého platí alimenty. Syn končí učební obor, a chce jít studovat nový učební obor. Manželovi se to nelíbí,protože již jeden bude mít. Syn na střední školu nemá, měl problémy s učením.Může si manžel požádat o zrušení nebo snížení alimentů? Byl by je ochoten platit ppři vyšším vzdělání, druhý učební obor nepotřebuje.
Děkuji za odpověď Míša
Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.