6 kompenzační bonus za leden a únor, COVID kalkulačka podpory pro OSVČ

Ve čtvrtek 21. 1. 2021, Parlament schválil prodloužení nouzového stavu. Ten bude pokračovat dále, až do 14. 2. 2021. Díky tomu se automaticky prodlužuje i kompenzační bonus pro OSVČ (a malé sro firmy nebo i pro dohodáře). Nárok tedy bude i na 6 kompenzační bonus, za leden a únor 2021.

6 kompenzační bonus pro OSVČ za leden a únor 2021

Poslední aktuální kompenzační bonus (pátý), vyhlášený ještě v roce 2020, je do 23. ledna 2021. Díky prodloužení nouzového stavu, bude nyní vyhlášen i šestý kompenzační bonus až do poloviny února 2021:

 • 6 kompenzační bonus od 24. ledna 2021 do 15. února 2021
 • Nárok bude opět na 500 Kč za kalendářní den
 • Parlament bude projednávat změnu podmínek (nárok na kompenzační bonus i pro OSVČ v insolvenci a další změny).
 • Žádost by mělo být možné podat v nejbližších dnech na webu Finanční správy zde

Nárok na kompenzační bonus mají i taxikáři

Již v první polovině ledna vláda schválila, že na kompenzační bonus mají nárok i taxikáři. Ti aktuálně mohou žádat o kompenzační bonus za období od 22. října 2020 do 18. ledna 2021. Žádost musí podat nejpozději do 2. února 2021 (viz například zde).

Nárok na kompenzační bonus budou mít i OSVČ v insolvenci

Parlament také projednal změnu zákona o kompenzačním bonusu (zákon číslo 461/2020 Sb.). V něm byla explicitně uvedena podmínka, že na kompenzační bonus, nemohou mít nárok OSVČ v úpadku (insolvenci).

Na to si stěžovala řada podnikatelů, kteří jsou sice v úpadku (insolvenci), ale i nadále provozují podnikání. A zatímco OSVČ s exekucí měli na kompenzační nárok (a ten ani nepodléhal exekuci), podnikatelé v insolvenci neměli na nic nárok.

To se nyní změní, a i OSVČ v insolvenci si mohou požádat o kompenzační bonus. Žádost je možné podávat už nyní. A to i zpětně, od začátku nouzového stavu. Finanční úřady ale budou žádosti vyřizovat, až po definitivním schválení i v Senátu (což by mělo být během několika málo dní).

COVID kalkulačka – výpočet podpory pro podnikatele (OSVČ) a firmy

Ministerstvo průmyslu a obchodu na svém webu zveřejnilo kalkulačku, kde je možné spočítat, na jakou všechnu podporu/dotace/kompenzace mohou mít podnikatelé (OSVČ a firmy) nárok. Aktuálně je již k dispozici hned několik různých programů.

COVID kalkulačku pro výpočet finanční podpory pro OSVČ a další subjekty je možné najít zde.

COVID Ubytování II – podpora pro penziony a další ubytovací zařízení

Ministerstvo pro místní rozvoj avizovalo vyhlášení druhého kola podpory pro ubytovací zařízení (hotely, penziony, malé penziony, ubytování v soukromí, apartmány apod.):

 • Od 25. 1. 2021 bude možné žádat o podporu pro hromadná ubytovací zařízení (hotely a větší penziony)
 • Od 1. 2. 2021 bude možné žádat o podporu pro individuální ubytovací zařízení (malé penziony, ubytování v soukromí, apartmány apod.

Dotace bude poskytnutá stejně, jako v prvním kole (COVID Ubytování I.), na pokoj a den. U malých penzionů a dalších individuálních ubytovacích zařízení, by se mohlo jednat o 200 Kč na jeden pokoj a jeden den. Více informací viz zde.

COVID Nájemné II. a III. – dotace na zaplacení nájmu

Aktuálně je možné až do 29. 1. 2021 podávat žádosti o COVID nájemné II. Od 1. 2. 2021 pak bude možné podávat žádosti o dotaci COVID Nájemné III. Výše podpory ve 3 výzvě bude až 50% z nájmu.

Není už ani požadována sleva na najímaném od pronajímatele. Jeden podnikatelský subjekt může získat až 10 miliónů korun (pro všechny provozovny). Více informací viz zde.

COVID Gastro a Uzavřené provozovny – dotace 400 Kč na zaměstnance a den

Od 18. 1. 2021 je možné na webu Ministerstva průmyslu a obchodu žádat o podporu z programu COVID Gastro a uzavřené provozovny. Tato podpora je určena nejenom pro restaurace a další subjekty z oblasti pohostinství, ale pro všechny uzavřené provozovny, včetně obchodů, provozoven služeb apod.

Dotace je poskytována za období od 9. 10. 2021 do 10. 1. 2021. Dotace je poskytována ve výši 400 Kč na jednoho zaměstnance a den.

Pokud má provozovna například 5 zaměstnanců, pak je možné dostat částku 2000 Kč na jeden kalendářní den. Více informací zde.

Ošetřovné pro OSVČ za prosinec a leden 2021

Do 21. ledna 2021 mohli OSVČ podávat žádost o ošetřovné ještě za listopad 2020. Od začátku února 2021, by měla být zveřejněna možnost požádat si o ošetřovné za prosinec (tam by ale měl být nárok maximálně za dva dny – za 21. a 22. prosince 2020).

A následně by mělo být možné podat žádost i o ošetřovné za leden 2021 (zřejmě až na začátku března 2021). Zatím to vypadá, že OSVČ budou mít nárok na ošetřovné za celý leden (tj. od 4. 1. 2021 na 28 dní, 11 200 Kč). Více informací viz zde.

Akční nabídka: Máte hluboko do kapsy? Potřebujete finanční injekci a nevíte, kde sehnat peníze? Máme tady výhodnou akční nabídku – Půjčka 50000 Kč bez registru. Nebo se také podívejte na další nabídku solidní a ověřené půjčky – Půjčky bez nahlížení do registrů do 30 000 Kč. Získejte peníze ještě dnes. Šance na schválení pro každého žadatele.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuse: 6 kompenzační bonus za leden a únor, COVID kalkulačka podpory pro OSVČ

Diskuse: 2
 • Custom avatar Jan Pýcha

  Dobrý den, mám si žádat o 6 kompenzační bonus od 24. ledna 2021 do 15. února 2021 s příspěvkem 500,- Kč/den, nebo mám počkat až na novou výši kompenzace pro malé s.r.o. se zvýšeným příspěvkem na 1.000,- Kč/den. Pokud žádost podám teď, budu moci žádat o dorovnání nové výše příspěvku? Děkuji a jsem s pozdravem Jan Pýcha tel: 602 324 065

  • Jana Králová, Sociální dávky 2024

   Pokud nyní dostanete kompenzaci za část února podle původních podmínek, tak si následně budete moci požádat o kompenzaci podle nových podmínek a dostanete rozdíl (to na co by byl nárok podle nových podmínek mínus to co už jste dostal)….

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...