Sociální dávky MPSV – užitečné kontakty

Pokud jste v situaci, kdy nevíte, jestli máte nárok na sociální nějakou dávku, nebo kolik bude vaše nemocenská či mateřská nabízíme vám užitečné informace, kde hledat pomoc.

Sociální dávky – diskuse a poradna

Pokud máte nějaký dotaz, můžete ho napsat na kterékoliv stránce na tomto webu. Na konci každé stránky najde možnost napsat svůj dotaz. Pokud to bude možné, pokusíme se vám na něj odpovědět. Na většinu dotazů se snažíme odpovídat ještě v ten stejný den nebo do druhého dne.

Sociální dávky – kontakty na MPSV

Pokud máte nějaký dotaz, který se týká sociálních dávek, jako jsou:

 • rodičovský příspěvek
 • příspěvek na bydlení
 • přídavky na dítě
 • dávky hmotné nouze
 • doplatek na bydlení
 • příspěvek na živobytí
 • dávky pro osoby zdravotně postižené
 • příspěvek na péči
 • dávky pěstounské péče

můžete se obracet přímo na Ministerstvo práce a sociálních věcí. To nabízí k dispozici svoje call centrum:

 • 844 844 803
 • kontaktni.centrum@mpsv.cz
 •  callcentrum@mpsv.cz

Cena za volání na linku MPSV: Při volání na tuto linku platíte z pevné sítě 1,53 Kč/min. Pokud budete volat z mobilního telefonu, pak hovor stojí 4,50 Kč/min. Kontaktní linka MPSV je k dispozici od pondělí do pátku od 8.00 do 20.00 hodin

Sociální dávky MPSV – www

Ministerstvo práce a sociálních věcí provozuje hned několik poměrně dobře zpracovaných webových stránek, kde je možné k problematice sociálních dávek najít poměrně hodně podrobných informací. Jedná se především o tyto stránky:

WWW MPSV.cz

www.mpsv.cz/cs/ – hlavní web Ministerstva práce a sociálních věcí, kde je souhrn všech informací z tohoto ministerstva.

MPSV – hmotná nouze

http://www.mpsv.cz/cs/5 – tato sekce webu MPSV se věnuje řešení situací lidí ve hmotné nouzi, tedy souhrn všech informací ohledně dávek pomoci ve hmotné nouzi (doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí, mimořádná okamžitá pomoc)

MPSV – Státní sociální podpora

http://www.mpsv.cz/cs/2 – tato sekce webu MPSV se věnuje všem dávkám z oblasti státní sociální podpory, jako jsou dávky pro rodinu (přídavky na bydlení, přídavky na dítě, rodičovský příspěvek, porodné, pohřebné)

Další sekce webu se pak věnují i dalším oblastem jako jsou dávky pro osoby se zdravotním postižením, oblast pěstounské péče, nebo oblast příspěvku na péči atd.

Formuláře MPSV

Všechny formuláře, které vydává MPSV (Ministerstvo práce a sociálních věcí) jsou k dispozici v elektronické podobě na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms/. Zde jsou k dispozici jak formuláře pro žádosti o sociální dávky, tak i všechny další formuláře (podpora v nezaměstnanosti apod.)

Sociální tématika MPSV

Přehledný popis co dělat v jednotlivých životních situacích, jak je to s nárokem na jednotlivé dávky a podporu pak také nabízí tato webové stránka od MPSV: http://portal.mpsv.cz/soc

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka ihned před výplatou. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Sociální dávky MPSV – užitečné kontakty

komentářů 7
 • Custom avatar Barunka Baribal

  Dobrý den, mám pochybnosti o správném výkladu jistých ustanovení a byla bych moc vděčná, kdyby mi je nějaká andělská osoba osvětlila 🙂 jsem studentka VŠ, je mi 21 let a začátkem dubna mám termín porodu. Otec dítěte je zaměstnaný, jeho hrubá měsíční mzda činí 18 800 Kč. Chtěla bych se zeptat, jak je míněna tato teze:
  Pokud porodí dítě žena, která byla v době porodu nebo před porodem nezaměstnaná, tak nárok na rodičovský příspěvek vzniká, není ale možnost volit délku a výši příspěvku. Pouze v případě že:
  • Podmínky nároku na mateřskou splňuje otec dítěte
  Konkrétně mi jde o to, jestli, i když si o příspěvek zažádám já, si mohu vybrat dobu vyplácení dávek libovolně nebo jestli to platí jen za předpokladu, že žádost podá otec.

  A ještě mám jeden dotaz, zda-li se já sama počítám za dítě do 26 let, když jsem matka a zároveň studuji.

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den,
   Pokud o rodičovský příspěvek požádáte vy a neuvedete zde příjem otce dítěte, pak si nebudete moci zvolit variantu RP. Pokud bude v žádosti uveden i otec (pokud bude o výši RP žádáno na základě příjmu otce, pak bude on muset doložit potvrzení o příjmech).

 • Custom avatar virginie33

  Dobrý den potřebovala by jsem poradit s podnájmem bytu který je ve vlastnictví a vlastník mi pronajímá jen jednu místnost a jinak můžu užívat společné prostory a vybavení které užívám .Musím prý donést jinou smlouvu a aby tam byl i souhlast Družstva přitom Vlastním může pronajíma komukoliv bez omezení .A nepotřebuje žádný souhlas .Taky chtějí po mně kolik platí za nájem a za služky a taky evidenční list vlastní mi to ale nechce dát že je to jeho věc a město mi řeklo že bez toho mi nebudou vyplacené dávky na bydlení že když by platil 4000 tak nemůžu já mu platit 5400 ze vším všudy že je hypotéka a rekonstrukce nezajímají tak by mně zajímalo jak to teda dělají na nějaké ubytovně kde se platí 12000 za 1 plus nula a nikoho to netrápí a dávky jsou vyplacené .Zajímalo by mně co by mělo být ve smlouvě aby byla platná a nevzali mi dávky .Řekli mi aby jsem si našla do 3 dnů jiné bydlení ale akontaci mi nezaplatí a první nájem nemám jak zaplatit musím doložit smlouvu a pak dostanu ale chtějí prvni zaplatit tak nevím jak to řešit nechci se pořád stěhovat.Nevím jestli sociálce dokládá ubytovna kolik platí za služby a kolik za nájmy dostane nevím jak by jsem to měla s mím sepsat a na co mají právo vydět co platí když je vlastník bytu a jestli musí s tím ještě někdo souhlasit

 • Custom avatar Majda

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jak je to z rentou u nemoci z povolání a sociálními dávkami,jestli se na ní pohlíží jako na příjem?Nebo jako na nemocenskou dávku.děkuji za odpověd.

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den, i nemocenské dávky se považují za příjem

 • Custom avatar Dáša

  Dobrý den,
  mám potvrdit zaměstnanci doklad o výši čtvrtletního příjmu. Započítává se do tohoto příjmu i daňový bonus? Děkuji za odpověď.

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den, při zjišťování (kalkulaci) průměrného měsíčního čistého výdělku pro pracovněprávní účely podle ustanovení § 356 odst. 3 zákoníku práce se do zálohy na daň z příjmu fyzických osob započítávají slevy na daních poskytované zaměstnanci (poplatníkovi) podle výše uvedených ustanovení zákona o daních z příjmů, nikoliv však daňový bonus.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
 • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
 • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
 • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
 • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »
 • TerkaChci se zeptat kdyz jsem.si jeden den vydelala 1200kc na... více »