Formulář: Prohlášení osob bez příjmu pro nárok na dávky

Formulář prohlášení osob, které nemají příjmy, se používá jako příloha při žádosti o některé sociální dávky. Jedná se především o ty dávky, u kterých při posuzování nároku hraje roli výše příjmu za předchozí období (měsíc, čtvrtletí nebo rok). Jedná se především o tyto sociální dávky: přídavky na dítě, přídavky na bydlení, porodné a příspěvek na péči nebo dávky hmotné nouze.

U těchto sociálních dávek musí všechny společně posuzované osoby (členové rodiny, členové společné domácnosti či samostatný jednotlivec) dokládat svoje příjmy. U přídavků na dítě se příjmy dokládají jednou za rok a slouží k tomu tento formulář: Formulář: Potvrzení o výši ročního příjmu. U přídavků na bydlení, porodného nebo u příspěvku na péči se dokládají příjmy za předchozí 3 měsíce (přesněji za předchozí kalendářní čtvrtletí) a slouží k tomu tento formulář: Formulář: Potvrzení o výši čtvrtletního příjmu.

Pokud některá ze společně posuzovaných osob nemá v rozhodném období (měsíc, rok nebo kalendářní čtvrtletí) žádné příjmy (a nemá tedy co vyplnit do formuláře s potvrzením o příjmu), vyplňuje namísto toho právě tento formulář – prohlášení o tom, že nemá žádné rozhodné příjmy. To se týká všech osob – včetně nezaopatřených dětí, u kterých formulář vyplňuje zákonný zástupce.

Formulář prohlášení osob bez příjmu pro nárok na dávky

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky
Verze formuláře 14 01 01 213
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 276 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: prohlášení osob bez příjmu pro nárok na dávky

Pro vyřízení žádosti o porodné, přídavky na dítě nebo příspěvek na péči či přídavky na bydlení se musíte obrátit na Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o výše zmíněné sociální dávky ale případě i o některé další.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak vyplnit tento formulář

  • Formulář vyplňujte čitelně a snažte se v něm neškrtat a nepřepisovat
  • Čtvrtletní rozhodné období (za které podáváte prohlášení o tom, že jste bez příjmu) je pro přídavky na bydlení, porodné, příspěvek na péči (tj. pokud budete žádat o dávku v květnu, dokládáte za období leden – březen, pokud v červenci, pak za období duben – červen, atd.)
  • Roční rozhodné období (za které podáváte prohlášení o tom, že jste bez příjmu) je pro přídavky na dítě předchozí kalendářní rok – pokud budete o přídavky žádat v září 2014, dokládá se období 1. 1. 2013 – 31. 12. 2013
  • Formulář se vyplňuje souhrnně za všechny osoby, které v daném období neměli žádné rozhodné příjmy

Pokud máte nějaké dotazy k tomu, jak vyplnit správně tento formulář, nebo nějaké jiné dotazy na téma sociálních dávek, neváhejte se zeptat v diskusi pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Ověřená půjčka před výplatou na účet. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky bez registru a doložení příjmu. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Prohlášení osob bez příjmu pro nárok na dávky

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
  • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
  • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
  • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
  • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »
  • TerkaChci se zeptat kdyz jsem.si jeden den vydelala 1200kc na... více »